Spokojny dzień handlu na złocie i srebrze po Święcie Dziękczynienia

0 42

Spokojny dzień handlu na złocie i srebrze po Święcie Dziękczynienia

Ceny złota nieznacznie spadły, a srebro nieco wzrosło w poświąteczny piątek handlowy w USA. W nocy światowe rynki akcji były mieszane, przy czym akcje europejskie były w większości silniejsze, a azjatyckie słabsze. Wiele rynków w USA zamyka się dziś wcześnie, dzień po święcie Dziękczynienia, w którym rynki amerykańskie zostały zamknięte. Dzisiaj jest zazwyczaj jeden z najwolniejszych dni handlowych w USA w roku.

Dziś jest „Czarny Piątek” w Stanach Zjednoczonych, gdzie świąteczne zakupy szaleją. Wczesne wyniki dotyczące wydatków konsumenckich w USA zostaną dokładnie zbadane przez obserwatorów rynku, w tym Rezerwę Federalną.

Rynek pozostaje przytłumiony pod koniec tego tygodnia, ponieważ przypadki Covid-19 w Chinach rosną w rekordowym tempie, ponieważ rząd Chin próbuje poradzić sobie z załamaniem się gospodarki w związku z blokadami związanymi z Covid. Chiński bank centralny obniżył w piątek stopę rezerw obowiązkowych o 25 punktów bazowych, starając się wesprzeć drugą co do wielkości gospodarkę na świecie.

„W połączeniu z innymi środkami mającymi na celu ożywienie rynku nieruchomości i złagodzenie ograniczeń Covida, cięcie może być korzystne w średnim okresie, kiedy wzrost pozostaje wysoce niepewny”, powiedział jeden z analityków.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś lekki wzrost indeksu dolara amerykańskiego. Ceny ropy naftowej Nymex są wyższe i wynoszą około 79,75 USD za baryłkę. Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej USA wynosi obecnie 3,722%.

Nie ma żadnych ważnych danych ekonomicznych z USA, które zostaną opublikowane w piątek.

Technicznie rzecz biorąc, złote byki i niedźwiedzie kontraktów terminowych na kontrakty terminowe są na poziomie ogólnego, krótkoterminowego pola gry. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na listopadowym maksimum wynoszącym 1 791,80 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1700,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na nocnym maksimum 1761,20 USD, a następnie na poziomie 1770,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poziomie 1733,00 USD, a następnie 1725,00 USD.

Srebrne byki mają niewielką ogólną, krótkoterminową przewagę techniczną, ale wyblakły. Na dziennym wykresie słupkowym nadal utrzymuje się niestabilny, 2,5-miesięczny trend wzrostowy. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na listopadowym maksimum 22,38 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 19,00 USD. Pierwszy opór pojawia się na nocnym maksimum 21,73, a następnie na 22,00. Następne wsparcie jest widoczne na 21,00 USD, a następnie na najniższym w tym tygodniu poziomie 20,60 USD.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany