Złoto odegra dużą rolę w nadchodzącym globalnym resecie monetarnym

0 324

Złoto odegra dużą rolę w nadchodzącym globalnym resecie monetarnym, gdy dolar amerykański traci dominację – Maxime Bernier

Według Maxime’a Berniera, założyciela i lidera Partii Ludowej Kanady, dolar amerykański zostanie zdetronizowany jako dominująca globalna waluta rezerwowa przez waluty wspierane przez koszyk towarów, w tym złoto.

„Nastąpi system pieniężny oparty na towarach” – stwierdził.

„Nie wiem kiedy, ale system pieniądza fiducjarnego nie może żyć zbyt długo. A po wielu dekadach, z całym tym długiem i drukowaniem pieniędzy w Ameryce, Kanadzie i Europie, będzie musiał się skończyć”.

„Musimy powiedzieć bankierom centralnym, aby mieli cel inflacyjny równy zero” – powiedział.

„Po tym uważam, że musimy dokonać resetu monetarnego na arenie międzynarodowej, mając pieniądze oparte na złocie lub innych towarach, tak jak mieliśmy w XIX wieku”, powiedział Bernier.

Bernier, były minister w latach 2006-2015 za rządów premiera Stephena Harpera, powiedział, że nadmierne drukowanie pieniędzy i rosnące obciążenia zadłużeniem federalnym doprowadziły do ​​wysokiej inflacji w Kanadzie. Stopa inflacji w Kanadzie wynosi w czerwcu 8,1 proc.

„Mamy inflację z powodu złej polityki monetarnej” – wyjaśnił.

„Musimy zrównoważyć budżet. Musimy przestać wydawać pieniądze, których nie mamy”.

Bernier pełnił funkcję ministra stanu (małego biznesu, turystyki i rolnictwa), ministra spraw zagranicznych i ministra przemysłu za premiera Harpera. W 2018 roku, po przegranym wyścigu przywódczym Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej, odszedł, by założyć Partię Ludową.

Polityka inflacyjna i pieniężna

Inflacja to podatek, powiedział Bernier, który przekazuje rządowi zasoby od ludności pracującej.

„Teraz mamy inflację w Kanadzie na poziomie 8,1 procent, a inflacja jest podatkiem” – powiedział.

„Średni wzrost dochodów w Kanadzie w tym roku wyniesie około 5 procent. Więc każdy Kanadyjczyk będzie biedniejszy o 3 procent. Mamy więc nowy 3-procentowy podatek”.

Krytykował wydatki premiera Justina Trudeau podczas blokad COVID-19, mówiąc, że „Bank Kanady był bankomatem dla rządu federalnego” i że teraz Kanadyjczycy płacą za to poprzez wyższe ceny.

Od 2010 roku Bernier opowiadał się za systemami walutowymi opartymi na surowcach, takimi jak klasyczny standard złota, który USA i Kanada przyjęły w XIX wieku.

„Widać teraz trend w kierunku dedolaryzacji, w Rosji, Chinach i Indiach” – powiedział, odnosząc się do planów krajów BRICS dotyczących wprowadzenia nowej globalnej waluty rezerwowej. „Chcą mieć nową walutę opartą na towarach, a może na złocie… Jestem bardziej tradycyjnym facetem, wierzącym w rodzaj standardu złota, który mieliśmy w XIX wieku”.

CBDC

W marcu Bernier napisał na Twitterze swój sprzeciw wobec cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), cyfrowych tokenów fiducjarnych emitowanych i kontrolowanych przez banki centralne, które służyłyby jako forma pieniądza.

„Nie ma mowy, abyśmy mogli ufać cyfrowym walutom banku centralnego po przejęciu kont kierowców ciężarówek i rosyjskich rezerw” – napisał na Twitterze Maxime, odnosząc się do przejęcia kont bankowych przez rząd kanadyjski podczas protestów antymandatowych w konwoju na rzecz wolności i konfiskaty rosyjskich aktywów przez Kanadę.
„[CBDC] zostaną wykorzystane przez rządy do rozprawienia się z dysydentami i wdrożenia systemu kredytu społecznego, jak w Chinach”.

Kanada pracuje obecnie nad CBDC, a Stany Zjednoczone badają tę koncepcję.

„Cyfrowa waluta banku centralnego będzie sposobem na kontrolowanie przez rząd wszystkiego, co robisz”, powiedział Bernier Makori.

„Byłby to inny sposób kontrolowania wszystkich naszych wydatków i kont bankowych. To kolejny sposób na przebywanie w totalitarnym kraju. Nie chcemy tego i nie potrzebujemy tego”.

Bernier zwrócił uwagę na fakt, że karty debetowe i e-przelewy już realizują wiele z rzekomych celów CBDC.

Podkreślił, że potrzebna będzie „cicha, pokojowa rewolucja”, aby udaremnić wprowadzenie CBDC.

„Jeśli narzucą cyfrową walutę banku centralnego, wierzę, że ludzie się obudzą i mam nadzieję, że nie będą w stanie tego zrobić” – powiedział.

„Musimy poinformować o tym ludność i jako partia polityczna [Kanada Partia Ludowa] to właśnie robimy”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany