Presja cenowa na złoto przy wyższym USDX

0 97

Presja cenowa na złoto przy wyższym USDX i niższym poziomie ropy

Ceny złota i srebra są słabsze w piątek na początku handlu w USA, ponieważ niższe ceny ropy naftowej i wyższy indeks dolara amerykańskiego są spadkowymi siłami „zewnętrznego rynku” działającymi przeciwko metalom szlachetnym, przy braku innych świeżych fundamentalnych wiadomości na koniec tygodnia handlowego . Październikowe kontrakty terminowe na złoto spadły ostatnio o 5,40 USD do 1791,50 USD. Wrześniowe kontrakty terminowe na srebro Comex spadły o 0,089 USD do poziomu 20,26 USD za uncję.

W nocy światowe giełdy pozostawały w większości bez zmian. Amerykańskie indeksy giełdowe wskazują na lepsze otwarcia, gdy rozpocznie się sesja nowojorska. Byki na amerykańskich indeksach giełdowych miały udane lato, ponieważ od początku czerwca ceny na dziennych wykresach słupkowych wykazywały tendencję wzrostową. Giełdowa maksyma „sprzedaj w maju i odejdź” nie sprawdziła się w tym roku. Jednak historycznie burzliwe miesiące września i października są tuż przed bykami na giełdzie.

Traderzy i inwestorzy wciąż dyskutują o raportach o inflacji w USA z tego tygodnia, które okazały się nieco łagodniejsze niż oczekiwano. Podczas gdy raporty CPI i PPI z tego tygodnia sugerują, że inflacja w USA mogła osiągnąć szczyt, wydaje się, że Rezerwa Federalna pozostanie na ścieżce agresywnego zacieśniania amerykańskiej polityki pieniężnej, aby stłumić wciąż problematyczną inflację cen.

Jesteśmy w okresie „psich dni” lata, kiedy duża część Europy jest na wakacjach, a obroty na wielu rynkach maleją, ponieważ rodzinne wakacje odciągają handlowców od rynku. Wolumen obrotu może pozostać mniejszy aż do święta pracy w USA na początku września.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś spadek cen ropy naftowej Nymex i około 93,30 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest wyższy na początku handlu w USA. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiąga 2,868%.

Publikowane w piątek dane gospodarcze z USA obejmują indeksy cen importu i eksportu oraz badanie nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Technicznie rzecz biorąc, październikowe kontrakty terminowe na złoto mają ogólną przewagę wzrostową w najbliższym czasie. Na dziennym wykresie słupkowym występuje trend wzrostowy, który sugeruje, że dno rynkowe już było. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1 850 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny na poziomie 1800,00 $, a następnie na najwyższym w tym tygodniu 1814,40 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na czwartkowym minimum na poziomie 1788,50 USD, a następnie na najniższym w tym tygodniu poziomie 1776,20 USD.

To samo dotyczy cen srebra. Byki pracują nad trendem wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na poziomie 22,00 USD. Kolejnym celem dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 19,00 USD. Pierwszy opór jest obserwowany na czwartkowym maksimum wynoszącym 20,605 $, a następnie na maksimum w tym tygodniu wynoszącym 20,83 $. Następne wsparcie wynosi 20,19 USD, a następnie 20,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany