Złoto nie może złapać oddechu

0 224

Złoto nie może złapać oddechu od spadków

Rynek złota znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ ceny spadły w tym tygodniu o prawie 4%, co jest największą wyprzedażą od mniej więcej roku. Po czterech kolejnych stratach tygodniowych, metal szlachetny spadł do najniższego poziomu od trzech miesięcy. Jeśli spojrzysz na nastroje na rynku, złoto może mieć trudności z utrzymaniem 1800 dolarów za uncję.

Wyprzedaż w tym tygodniu jest jeszcze gorsza, ponieważ złoto nie znalazło wsparcia w najnowszych danych o inflacji. W tym tygodniu amerykański CPI pokazał, że roczna inflacja wzrosła w kwietniu o 8,3%. Ceny konsumpcyjne spadły z 8,5% w marcu; jednak wciąż było więcej niż oczekiwano.

Ponieważ ceny benzyny osiągają rekordowy poziom w całym kraju, a ceny żywności rosną, istnieją silne przesłanki, że inflacja będzie trwalsza niż niektórzy się spodziewają, w tym Rezerwa Federalna.

Istotny wpływ na nastroje konsumentów ma też inflacja.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez University of Michigan nastroje konsumentów spadły do ​​najniższego poziomu od 11 lat. Badanie wykazało również, że konsumenci uważają, że teraz jest najgorszy czas na kupowanie dóbr trwałego użytku od końca 1970 roku.

Pomimo tych wszystkich rozczarowujących wiadomości gospodarczych, rynek złota nie może złapać przerwy. Wydaje się, że agresywna polityka monetarna Rezerwy Federalnej działa.

Oczekiwania inflacyjne pozostały dobrze zakotwiczone.

Rynek złota stoi w obliczu dwóch istotnych problemów: rosnącego dolara amerykańskiego i rentowności obligacji.

Realne rentowności obligacji stały się dodatnie i są na najwyższym poziomie od początku pandemii. To straszne środowisko dla aktywów, które nie przynoszą dochodu, takich jak złoto. Amerykański rynek obligacji konkuruje ze złotem jako bezpiecznym aktywem w warunkach rosnącej niepewności.

Jednocześnie polityka monetarna Rezerwy Federalnej również wspiera wzrost kursu dolara amerykańskiego. Indeks dolara amerykańskiego jest notowany na najwyższym poziomie od 20 lat powyżej 104 punktów.

To nie jest dobra wiadomość dla cen złota.

Chociaż złoto walczy w trudnym otoczeniu, niektórzy analitycy pozostają optymistami, że metal szlachetny może się utrzymać, zwłaszcza że rynki akcji zmagają się z dalszą niepewnością i rosnącą zmiennością. Chociaż złoto straciło w tym roku wszystkie zyski, nadal przewyższa S&P 500. Chociaż indeks powrócił do poziomu 4 000, w tym roku nadal spada o prawie 16%.

Wielu analityków rynkowych sugerowało, że akcje nadal muszą tracić na wartości, ponieważ stopy procentowe rosną.

„Rola złota w czasach kryzysu i niepewności polega na utrzymywaniu wartości i złoto to robi” – powiedział Steve Land, wiceprezes i menedżer portfela Franklin Templeton Franklin Gold and Precious Metals Fund, w wywiadzie dla Kitco News.


„Nie ma wątpliwości, że w światowej gospodarce jest o wiele więcej ruchomych elementów niż było od dłuższego czasu. Niska korelacja złota z rynkami oznacza, że ​​jest to miejsce, w którym inwestorzy mogą się do pewnego stopnia ukryć”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany