Złoto na Blockchanie – cyfrowa waluta zabezpieczona złotem jest „pewna”

0 163

Złoto na blockchanie – cyfrowa waluta zabezpieczona złotem jest „pewna” – może zmienić politykę pieniężną – Deven Soni

Deven Soni, dyrektor generalny Matador Gold Technologies, powiedział, że wraz ze wzrostem wartości dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut, co ogranicza zdolność krajów do ustanawiania niezależnej polityki pieniężnej, prawdopodobnie zostaną przyjęte waluty cyfrowe oparte na złocie.

„Zwyżka kursu dolara… utrudniła innym krajom ustalenie własnej polityki pieniężnej” – powiedział.

„Niezależnie od tego, czy jest to podstawowa waluta, czy drugorzędny stabilny produkt, który jest wspierany przez metale szlachetne, złoto lub koszyk, to, co to daje, to danie bankierom centralnym… kolejnego narzędzia, aby zapewnić suwerenność ich waluty”.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) wzrósł w ciągu roku o 16 procent.

Soni dodał, że waluta zabezpieczona złotem jest „prawie pewniakiem” i powiedział, że byłby to powrót do standardu złota, ale waluty zabezpieczone złotem nie byłyby głównym środkiem płatniczym dla większości krajów.

„Postrzegam to jako alternatywny system dla rządu” – powiedział.

„Ale z pewnością uważam, że ludzie będą mogli wydawać te stabilne waluty w taki sam sposób, w jaki mogą wydawać dolary, ruble czy rupie”.

Soni rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News.

W ciągu roku, chociaż złoto osiągnęło lepsze wyniki niż Bitcoin (spadek o 57 procent) i S&P 500 (spadek o 19 procent), cena złota spadła tylko o 10 procent.

Soni powiedział, że ceny złota były stabilne, biorąc pod uwagę zmienne i niepewne warunki inwestycyjne, i że złoto prawdopodobnie odnotuje poprawę.

„Jednym z największych wyzwań na tym rynku, na którym nikt nie wie, co zamierza zrobić Fed, jest to, że ludzie mogą zostać trochę sparaliżowani” – powiedział.

„Kiedy spojrzysz na niektórych rzeczywistych ekspertów w bankach, którzy widzą złoto na poziomie od 2000 do 2400 dolarów w ciągu najbliższego roku, jest to fantastyczny wynik”.

Firmy inwestycyjne, takie jak Goldman Sachs, prognozują cenę złota powyżej 2000 dolarów w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Soni stwierdził, że ci, którzy posiadają ryzykowne aktywa, takie jak akcje Amazona czy Bitcoiny, „oczekują nieco więcej strat”.

„Zasadą numer jeden, jako inwestora, jest nieużywanie pieniędzy. Złoto jest jednym z najlepszych miejsc, aby nie tracić pieniędzy w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy”.

Złoto na Blockchainie?

Firma Soni, Matador Gold Technologies, umożliwia użytkownikom bezpieczny zakup złota za pomocą technologii blockchain.

„Zbudowaliśmy Matador, aby ludzie mogli kupować złoto w taki sam sposób, w jaki kupują akcje przez telefon” – powiedział.

„Kiedy ludzie kupują złoto na naszej platformie, oznacza to [fizyczne złoto] siedzące w skarbcu”.

Soni zasugerował, że Matador jest bardziej godny zaufania niż ETF-y, ponieważ każda transakcja jest powiązana z „cyfrowym paragonem” na blockchainie.

„Niektórym produktom stokenizowanym tak naprawdę nie można im ufać” – powiedział Soni.

„Podczas gdy możesz zweryfikować na blockchainie, że kupiłeś złoto na Matador i że znajduje się ono w skarbcu”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany