Złoto może wzrosnąć w przyszłym tygodniu

0 70

Z powodu inwestorów detalicznych cena złota może wzrosnąć w nadchodzącym tygodniu

Analitycy z Wall Street po raz kolejny optują za złotem, ponieważ cena złota widzi wsparcie techniczne w wysokości około 1900 USD. Jednak nastroje wśród inwestorów detalicznych pogorszyły się, zgodnie z najnowszymi wynikami sondażu Kitco News Weekly Gold Survey.

Zmiana nastrojów wśród inwestorów z Main Street następuje, gdy ceny złota starają się znaleźć stały wzrost w obliczu rosnącego dolara amerykańskiego. W zeszłym tygodniu indeks dolara amerykańskiego wzrósł do 103,93 punktu, najwyższego poziomu od prawie 20 lat. Indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 3,5%, kiedy jeszcze 19 kwietnia na krótko spadł poniżej 100 punktów.

Według niektórych ekonomistów dolar amerykański nabrał silnego tempa, gdy Rezerwa Federalna przygotowuje się do podniesienia stóp procentowych o 50 punktów bazowych w przyszłym tygodniu.

Tymczasem w tym samym czasie ceny złota nie były w stanie przekroczyć 2000 USD i uderzyły w solidną presję sprzedażową, powodując spadek ceny o prawie 5%. Jednak niektórzy analitycy widzą oznaki zmiany trendu na rynku. Wygląda na to, że dolar amerykański w piątek będzie miał swoje maksimóm, a złoto utrzymuje wsparcie powyżej 1900 USD za uncję.

„Zwyżkowy ruch dolara wygląda na bardzo rozciągnięty. To może dobrze wróżyć złotu”, powiedział Matt Simpson, starszy analityk rynku w City Index. „Biorąc pod uwagę, że cena złota zamknęła się wyżej w czwartek pomimo silniejszego dolara, dodaje kolejny poziom pewności, że jego niedźwiedzi ruch się wyczerpuje. Przynajmniej w następnym okresie.”

W tym tygodniu w ankiecie Kitco News wzięło udział 17 analityków z Wall Street. Wśród uczestników dziewięciu analityków (53%) uważa, że cena złota wzrośnie w przyszłym tygodniu.

W tym samym czasie czterech analityków, czyli 25%, miało negatywny stosunek do złota w najbliższym czasie, a trzech analityków (18%) było neutralnych w kwestii cen.

Tymczasem w internetowych ankietach na Main Street oddano 904 głosy. Spośród nich 446 respondentów, czyli 49%, oczekiwało, że złoto wzrośnie w przyszłym tygodniu. Kolejne 306, czyli 34%, powiedziało, że spadnie, podczas gdy 152 ankietowanych (17%) miało neutralne nastawienie na najbliższy okres.

Po raz pierwszy od końca września sentyment byka spadł poniżej 50%. Chociaż ceny złota są poniżej minimów, nadal kończą tydzień z 1% stratą.

Patrząc w przyszłość, posiedzenie w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej pozostaje najważniejszym wydarzeniem dla tego szlachetnego metalu. Fed zasygnalizował, że przygotowuje się do agresywnego zacieśniania polityki pieniężnej.

David Madden, analityk rynku w Equiti Capital, powiedział, że dolar amerykański nieco wyprzedził rynek przed przyszłotygodniową decyzją w sprawie polityki pieniężnej. Dodał, że każdy neutralny lub gołębi ton ze strony banku centralnego może obniżyć wartość dolara amerykańskiego, napędzając wzrost cen złota.

Madden dodał, że Rezerwa Federalna może nie chcieć zobowiązywać się do więcej niż jednej podwyżki o 50 punktów bazowych.

„Ostatnią rzeczą, jaką Fed chce zrobić, jest popełnienie błędu politycznego, który pcha gospodarkę we wczesną recesję”, powiedział.

Adrian Day, prezes Adrian Day Asset Management, powiedział, że również oczekuje spadku wartości dolara amerykańskiego w przyszłym tygodniu.

„Czynniki monetarne są optymistyczne dla złota, z wyjątkiem jednej rzeczy: nieśmiałość lub lekkomyślność przejawiana przez główne banki centralne poza Stanami Zjednoczonymi sprawia, że ​​Rezerwa Federalna wydaje się w porównaniu z nimi bardziej odpowiedzialna, wzmacniając dolara i obciążając ceny złota. Ale dolar być może osiągnął już swój szczyt, a poza tym dynamika monetarna oznacza, że ​​złoto jest jedynym aktywem, któremu można zaufać” – powiedział.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany