Wysoka inflacja utrzyma ceny złota powyżej 1900

0 30

Inflacja utrzyma ceny złota powyżej 1900 USD, nawet gdy Fed podniesie stopy procentowe – uważa Scotiabank

Rynek złota nadal boryka się z trudnościami, ponieważ ceny spadają poniżej 1900 USD za uncję, a decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej w przyszłym tygodniu będzie nadal obciążać cenny metal. Jednak jeden strateg rynkowy nadal widzi solidne wsparcie dla tego metalu szlachetnego przez resztę roku.

W opublikowanym w poniedziałek raporcie Marc Desormeaux, starszy ekonomista w Scotiabank, powiedział, że pomimo niedawnego ponad 5% spadku z 2000 dolarów, zwiększa swoją prognozę dla złota.

Kanadyjski bank widzi teraz, że ceny złota wynoszą średnio około 1900 USD, w porównaniu z poprzednią prognozą 1800 USD.

Dezormeaux wierzy w dobrą przyszłość złota jednak obecnie ten szlachetny metal może mieć problemy w najbliższym czasie przed decyzją Rezerwy Federalnej w zakresie polityki pieniężnej. To pokazuje, że na temat złota i inflacji, możemy nadal tylko spekulować.

Rynki oczekują, że amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych. W tym samym czasie bank centralny również chce zacząć zmniejszać swój bilans o 95 miliardów dolarów.

Rynki dyskontują jeszcze dalsze agresywne ruchy Fed w ciągu roku. Według CME FedWatch Tool, na rynku będziemy obserwować wzrost stóp procentowych do poziomu 3,25% do końca roku.

Chociaż Fed chce agresywnie zaostrzać stopy procentowe, Dezormeaux zauważył, że inflacja pozostanie wysoka.

„Inwestorzy w złoto mogą obstawiać, że Fed będzie unikał najbardziej agresywnej ścieżki działań politycznych jeszcze w tym roku z obawy przed zbyt znacznym spowolnieniem wzrostu gospodarczego. To prawdopodobnie utrzyma inflację na wyższym poziomie przez dłuższy czas. A złoto postrzegane jest jako zabezpieczenie przed inflacją”.


„Podwyżki [ceny złota] odzwierciedlają korekty w górę prognoz inflacji od stycznia 2022 r. oraz nasze oczekiwania, że ​​ujemne stopy realne będą się utrzymywać dłużej niż wcześniej przewidywano”.

Utrzymaniu inflacji na wysokim poziomie pomaga szeroko zakrojony wzrost cen surowców. Scotiabank podnosi ceny metali nieszlachetnych, spodziewając się, że w tym roku ceny niklu wzrosną o 50%.

Jednocześnie w Szkocji ceny ropy wynoszą średnio w 2022 r. około 103 USD za baryłkę.

Dezormeaux dodał, że ceny złota również powinny pozostać utrzymane na wysokim poziomie jako bezpieczne aktywa ze względu na trwającą wojnę Rosji z Ukrainą.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany