Złoto lekko wzrosło po FOMC – 1850 USD za uncję

0 39

Cena złota lekko wzrosła po posiedzeniu FOMC – przed nami jest miejsce na dalsze wzrosty

Złoto znalazło wsparcie na poziomie 1806 USD za uncję 14 czerwca, a teraz po wczorajszym spotkaniu FOMC cena ustabilizowała się na poziomie około 1830 USD za uncję aby następnie ruszyć w kierunku 1850 USD. Rynki w pełni wyceniały podwyżkę o 75 punktów bazowych, a po ogłoszeniu komunikatu cena złota nieprzerwanie rośnie.

Istnieje opór o niskim wolumenie na poziomie 1840 USD/oz (obszar zacieniony na niebiesko) i jest to teraz poziom, który byki muszą przebić. Poza tym punkt VPOC znajduje się na czerwonej linii poziomej i może to być trudny do przebicia za pierwszym razem. Przed testowaniem maksimum na wykresie jest jeszcze jeden bardzo ważny obszar – czarna linia w pobliżu 1858 USD/oz.

Minusem jest teraz kilka poziomów, które należy uważnie obserwować. Cena znajduje się teraz w strefie wsparcia blisko 1831 USD/oz. Poniżej żółta linia jest bardziej historycznym wsparciem z wyższego przedziału czasowego (1816,6 USD/oz). Wreszcie, kluczowym dołkiem na wykresie jest 1806,1 USD/oz, ale ten poziom nie wygląda to na zagroży.

Po wzroście po spotkaniu FOMC zarówno złoto (0,11%) jak i srebro (-0,10%) są notowane minimalnie niżej przed otwarciem europejskiego rynku kasowego. W pozostałej części obserwujemy wyższe notowania miedzi (0,25%) i spot WTI (0,36%).

Ceny akcji nie wyraźnego trendu w regionie Azji i Pacyfiku. Nikkei 225 zamknął się o 0,40% wyżej, ale ASX (-0,15%) i Shanghai Composite (-0,70%). Kontrakty terminowe w Europie wskazują na dodatnie otwarcie.

Na rynkach walutowych po wczorajszym spadku indeks dolarowy wzrósł o 0,39%. Największym ruchem w nocy był USD/JPY, który wzrósł o 0,47%. W przestrzeni kryptograficznej BTC/USD spadł o 3,69%, a teraz kosztuje 20 700 USD.

Nowości z nocy:

Wczoraj w nocy Fed podniósł stopy procentowe o 75 pb i podniósł swoje prognozy FFR. Powell z Fed powiedział, że nie spodziewa się, że ruchy o 75 pb będą powtórzone.

De Guindos z EBC: Rynki nie powinny wątpić w to, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani, by zająć się inflacją.

Szanghaj wymusza masowe testy COVID w każdy weekend do końca lipca.

Indeks cen domów w Chinach za maj -0,1% r/r (wcześniej +0,7%).

Stopa bezrobocia w maju Australii 3,9% (oczekiwane 3,8%).

Chiny utworzą scentralizowanego platformę zakupu rudy żelaza, aby przeciwdziałać dominacji Australii.

Biden jest gotów wykorzystać ustawę o produkcji obronnej, aby obniżyć ceny benzyny.

PKB Nowej Zelandii w I kw. -0,2% kw/kw (oczekiwane +0,6%).

Po dużych spadkach wywołanych decyzją Fed o podniesieniu stóp procentowych następuje względna stabilizacja z której wyłamuje się złoto rosnąc do 1850 $ za uncję. Ryzykowne aktywa wciąż poszukują swojego poziomu stabilizacji. Wydaje się, że przez nadchodzący weekend nic specjalnego się nie wydarzy a rynki będą czekały na rozpoczęcie nowego tygodnia w poniedziałek.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany