Ceny złota i srebra pauzują w piątek na zakończenie emocjonalnego tygodnia handlu

0 122

Złoto, srebro pauzują w piątek na zakończenie emocjonalnego tygodnia handlu

Ceny złota i srebra przez cały dzień handlu w piątek nie zmieniły swojego poziomu i kończą gorący tydzień handlu na poziomie w okolicach 1840 USD za uncję.

Traderzy robią krok wstecz, aby z perspektywy weekendu wolnego od handlu ocenić główne wydarzenia jakie miały miejsce w mijającym tygodniu, w tym przede wszystkim agresywną podwyżkę stóp procentowych Rezerwy Federalnej w środę po południu.

W nocy światowe rynki akcji nie były jednomyślne. Amerykańskie indeksy giełdowe lekko zwyżkują w ciągu handlowego dnia w piątek stabilizując się po gwałtownych ruchach spadkowych z początku tygodnia. W trakcie pisanie tego artykułu indeks S&P500 wysonis 3 688 i rośnie 0,58%.

Z ostatnich informacji wynika, że indeks cen towarów i usług konsumenckich w strefie euro za maj wzrósł o 0,8% w porównaniu z kwietniem io 8,1% rok do roku.

Bank Japonii powtórzył, że jest zwolennikiem łatwej polityki pieniężnej, mimo że inne główne banki centralne na świecie są na ścieżce zacieśniania. Ta wiadomość wywarła jeszcze większą presję na japońskiego jena w stosunku do dolara.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś nieznaczny wzrost cen ropy naftowej Nymex i około 118 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest znacznie wyższy w porannych godzinach handlu w USA.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiąga 3,22%.

Publikowane w piątek dane gospodarcze z USA obejmują produkcję przemysłową i wykorzystanie mocy produkcyjnych oraz wyprzedzające wskaźniki gospodarcze.

Złoto

Technicznie rzecz biorąc, na sierpniowych kontraktach terminowych na złoto byki mają ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym byków (Bulls) jest zamknięcie w czerwcu kontraktów futures powyżej solidnego oporu na najwyższym w tym tygodniu poziomie 1882,50 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1800,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na nocnym maksimum 1861,50 USD, a następnie na 1,878,60 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poziomie 1825,00 USD, a następnie na czwartkowym minimum na poziomie 1816,30 USD.

Srebro

Niedźwiedzie na kontraktach terminowych lipcowych na srebrze mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie.

Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na czerwcowym najwyższym poziomie 22,565 USD za uncję. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na najniższym w maju 20,42 USD. Pierwszy opór jest widoczny na 22,00, a następnie na 22,25 USD. Następne wsparcie jest widoczne na czwartkowym minimum na 21,32, a następnie na 21,00.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany