Złoto jest tak niekochane, że staje się odporne na nadmierne podwyżki stóp

0 158

Złoto jest tak niekochane, że staje się odporne na nadmierne podwyżki stóp Fed – Shiels MKS

Rynek złota wykazuje względną siłę w obliczu rosnących stóp procentowych i dolara amerykańskiego, który utrzymuje się na najwyższym poziomie od 2002 roku. Według jednego z analityków rynkowych teraz może być taktyczny czas na kupowanie złota.

W swojej najnowszej notatce badawczej, Nicky Shiels, szefowa strategii ds. metali w MKS PAMP, powiedziała, że ​​rosnące ryzyko gospodarcze pomaga złotu znaleźć solidny dolny poziom około 1660 USD, mimo że Rezerwa Federalna utrzymuje agresywną politykę monetarną, obniżając perspektywy wzrostu.

W środę, po podniesieniu stóp procentowych o kolejne 75 punktów bazowych, prognozy gospodarcze amerykańskiego banku centralnego zasygnalizowały, że stopa funduszy federalnych osiągnie szczyt około 4,6% w 2023 roku. Chociaż stopy procentowe mają wzrosnąć, Rezerwa Federalna obniżyła swoje prognozy wzrostu gospodarka USA wzrośnie w tym roku o 0,2% i 1,2%, w porównaniu z czerwcowymi prognozami.

Podczas konferencji prasowej Powell ostrzegł konsumentów, że na horyzoncie pojawiają się problemy gospodarcze, ponieważ bank centralny koncentruje się na obniżeniu inflacji.

„Złoto ustanowiło nowe tygodniowe minima, a następnie maksima (po naciśnięciu Powella) w zaledwie 45 minut; coś, co nie zdarzyło się w dniu FOMC od dłuższego czasu”, powiedziała Shiels w notatce.

„Powell nie był ani jastrzębi, ani gołębi, ale ponury; będą dalsze bóle, a miękkie lądowanie jest coraz mniej prawdopodobne. Nie wspominając o tempie podwyżek Fed, wyraźnie wskazuje na wyraźny błąd w polityce wobec inflacji”.

Shiels dodała, że niedźwiedzie pozycjonowanie spekulacyjne może teraz działać na korzyść złota, ponieważ metal szlachetny jest niekochany, ponieważ przez większość lata utrzymuje się solidna sprzedaż. Zauważyła, że ​​złoto zostało tak pobite, że staje się bardziej odporne na nadmierne podwyżki stóp Rezerwy Federalnej.

Shiels zwróciła uwagę, że nagłówek z 20 września z Wall Street Journal, mówiący „Złoto traci status przystani”, wskazuje, jak cierpki jest nastrój wśród inwestorów w złoto.

„Ironią jest, podobnie jak pocałunek śmierci na okładce, że tylko wtedy, gdy ktoś podrzuci ręcznik (kiedy ostatni ze złotych byków się podda), złoto powróci” – napisała.

„Ten nagłówek/artykuł WSJ nie wyświadcza złota zbyt wiele, ALE w 2015 r. pojawiły się bardzo podobne artykuły na pierwszej stronie (zaraz po pierwszej podwyżce Fed), po których złoto weszło w hossę”.

Ponieważ ceny złota odbiły się solidnie od środowych minimów od dwóch lat, Shiels powiedziała, że złoto ma wystarczającą dynamikę, aby w najbliższym czasie pchnąć ceny o 50 USD wyżej.

„Nie uważamy, że ten FOMC był szczególnie gołębim zmieniaczem gry (zwrot Fed nie jest widoczny), ale po prostu sentyment / pozycjonowanie w dolarach amerykańskich stało się zbyt przewartościowane i w pełni wycenione na podwyżki w tym roku i podobnie, sentyment / pozycjonowanie stało się zbyt niedoceniany w złocie – powiedziała.

Chociaż złoto ma miejsce na wzrost, Shiels powiedziała, że rynek musi zobaczyć fundamentalną zmianę, aby utrzymać trwały wzrost.

„Aby złoto bardziej przejmowało się przyszłym bólem gospodarczym (tj. odzyskało swoją cechę prawdziwego schronienia), na co wskazuje ciągła inwersja krzywej dochodowości w USA, potrzebne są nowe złe wieści” – powiedziała.

„Eskalacja geopolityki, w ramach której Putin ogłosił „częściową mobilizację” sił, by wesprzeć jego wojnę na Ukrainie, nie będzie sama w sobie napędzać ceny przełomu w złocie”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany