Złoto i srebro dzisiaj spadają

0 42

Złoto i srebro notowane są dzisiaj niżej podczas sesji europejskiej. Złoto spada o 1,14%, a srebro o 1,44%. W pozostałej części rynku metali miedź spada (-0,95%) a spot WTI (-3,17%) są na minusie.

Nastroje w nocy w Azji były słabe, ponieważ Nikkei 225 zaliczył spadek (-0,73%) a Shanghai Composite spadł (-0,13%) . Europejskie indeksy podczas dzisiejszej sesji rosną i wygląda na to, że rynek w USA również otworzy się na lekkim plusie. Na to wskazuje umiarkowany wzrost kontraktów na S&P500.

Kurs USD/JPY kontynuował wzrost w nocy i ta para walutowa wzrosła o 0,86%. Dolar był ogólnie silniejszy, ale AUD zdołał trzymać się całkiem dobrze.

Na rynku kryptowalut Bitcoin wzrósł do ponad 47500 $.

Nowości z weekendu i nocy:

Prezydent USA Biden mówi, że nie wzywał do zmiany reżimu w Rosji. Cytowano go, zanim powiedział, że rosyjski prezydent nie może pozostać u władzy.

Premier Japonii Kishida mówi, że opracuje awaryjne środki zaradcze dla rosnących cen ropy i towarów.

Minister energetyki ZEA mówi, że nikt nie jest w stanie zastąpić rosyjskiej ropy.

BoJ twierdzi, że nie otrzymał żadnych ofert na 10-letnie JGB, ale kupuje nieograniczoną liczbę.

Tesla wstrzymała produkcję w Szanghaju na cztery dni z powodu blokady miasta. Miejskie porty mają pozostać otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Chiny anulowały 500 milionów dolarów inwestycji w rosyjski gaz.

Kim Jong Un mówi, że Korea Północna będzie nadal rozwijać „potężne zdolności uderzeniowe”.

Australijski kwartalny poziom zaufania biznesowego NAB za I kwartał 2022 r. wynosi 14 (poprzednio 19).

Chiński wzrost w przemyśle za okres styczeń-luty +5,0% r/r (wcześniej grudzień +4,2%).

Mamy widoczną poprawę nastrojów zarówno na giełdach akcji jak i kryptowalut. To powoduje,że rynek metali szlachetnych oraz ropy lekko spadają. W tygodniu będzie zakończenie miesiąca co ważne jest dla techników, którzy obserwują świeczki i będą na tej podstawie podejmować decyzje w przyszłych tygodniach. Dlatego byki na rynkach akcyjnych i kryptowalut próbują skorzystać z okazji i zamienić opór na wsparcie. Stąd zniżki na złocie. Jednak nie należy się spodziewać żadnych dramatycznych ruchów z uwagi na utrzymujący się duży popyt w średni terminie. Żadne zagrożenie jakie powstało w ostatnim czasie nie zostało definitywnie zażegnane dlatego skup złota będzie postępował a wszelkie możliwe zniżki będą wykorzystane do akumulacji.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany