Czy cena złota może zbliżyć się do 2000 dolarów w przyszłym tygodniu?

0 20

Oto jak to się może stać

Po kolejnym tygodniu wzrostów złoto może być gotowe do osiągnięcia poziomu 2000 USD za uncję w przyszłym tygodniu. Ale jest kilka technicznych elementów, które muszą zostać spełnione, aby tak się stało.

Cena złota wzrosła o ponad 1,3% w ciągu tygodnia pomimo ogromnego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, wywołanego przez rynki obstawiające się agresywnego działania Rezerwy Federalnej. Dzieje się tak po tym, jak prezes Fed Jerome Powell zasygnalizował możliwość podwyżek o 50 punktów bazowych na nadchodzących posiedzeniach w maju i czerwcu.

W piątek 10-letnia stopa skoczyła, osiągając w piątek 2,503% — najwyższy poziom od maja 2019 roku. A kwietniowe kontrakty terminowe na złoto Comex wynosiły ostatnio 1957,00 USD.

„Trwająca rozbieżność między dwiema klasami aktywów podkreśla nowo odkrytą wrażliwość rynku na inflację i potrzebę zakupu dowolnych/wszystkich aktywów realnych (w tym złota) jako zabezpieczenia, – powiedział Nicky Shiels, szef Metals Strategy MKS PAMP.

Rośnie też obawa, że ​​krzywa dochodowości ulegnie odwróceniu. Analitycy relacji zwracają szczególną uwagę na 2-letnie i 10-letnie rentowności obligacji skarbowych.

„Zazwyczaj, gdy obserwujemy odwrócenie krzywej dochodowości, prognozuje to duże prawdopodobieństwo recesji. Rynki spodziewają się osłabienia w ciągu najbliższych dwóch kwartałów. Mieliśmy już jeden z najgorszych miesięcy w styczniu w historii akcji. A złoto osiąga coraz wyższe dołki i wyższe wzloty. I może wzrosnąć do 2000 dolarów – powiedział główny strateg rynkowy Blue Line Futures, Phillip Streible.

Odwrócenie krzywej dochodowości ma miejsce, gdy długoterminowe instrumenty dłużne mają niższą rentowność niż krótkoterminowe instrumenty dłużne. Rynki używają tego wskaźnika, by czasami zapowiadać recesję.

„Wiemy, że krzywa rentowności zaczyna się spłaszczać. Stopy nadal rosną. Jak dotąd nic nie wskazuje na to, by Fed miał się wycofać ze stóp. Rynek mówi o ruchach o pół punktu na następnych dwóch posiedzeniach”, powiedział starszy strateg rynkowy RJO Futures, Frank Cholly.

Toczy się wiele dyskusji na temat tego, czy odwrócenie krzywej dochodowości jest zwiastunem recesji.

„Raz na jakiś czas widzimy, że krzywa zaczyna się spłaszczać. Jestem jednak przekonany, że prowadzi ona do recesji. Obawiam się jednak, że Fed może nieco za bardzo zahamować wzrost, jeśli będziemy kontynuować podwyżki stóp” – powiedział Cholly Kitco News.

Fed przewiduje siedem podwyżek stóp procentowych w 2022 r., ale liczba ta prawdopodobnie spadnie do pięciu, dodał Streible.

Jak na złoto jest to bardzo konstruktywne środowisko.

„Złoto będzie rosło w przyszłym tygodniu. Złoto radzi sobie dobrze z rentownościami. Liczba podwyżek stóp stąd jest ograniczona. Rosnące rentowności osiągają swoje cele na tych poziomach. Złoto powinno znaleźć pewne wsparcie”, powiedział Streible Kitco News.

Poza nowym popytem na złoto w świetle wojny na Ukrainie, pojawia się narracja o inflacji, która tej wiosny nadal będzie napędzać złoto.

Kluczowym poziomem złota do osiągnięcia i utrzymania jest 1957 $ za uncję, powiedział Cholly.

„Czuję się bardziej byczo. Złoto odbiło się po osiągnięciu 1900 USD. Musimy utrzymać się powyżej 1950 USD. Gdy przekroczy on 1975 USD, znów zaczynam czuć się pewnie, że będziemy powyżej 2000 USD. Spędziliśmy tydzień handlując między 1925 a 1950 USD. Następny poziom to 1950-75 dolarów, a potem 2000 dolarów”.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany