Złe wieści to wciąż dobre wieści – ale na jak długo?

0 122

Złe wieści to wciąż dobre wieści – ale na jak długo?

Piątkowe dane NFP dały rynkowi dużej pewności na tyle, że mógł podbić wszystko, co było denominowane w USD, ponieważ dawały powody, by wątpić w mocne jastrzębie postanowienie, które Powell kierował zaledwie dwa dni wcześniej.

NFP (ang. Non-Farm Payrolls) to najistotniejsza część publikowanego co miesiąc raportu z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. NFP obejmuje informacje o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Jest to jeden z najważniejszych pod względem inwestycyjnym raportów na świecie, którego publikacja wywiera bezpośredni efekt na rynku, który utrzymywać się może nawet do tygodnia od publikacji. Często nawet przed publikacją rynek przechodzi małe zawirowanie. Kiedy występuje w przypadku NFP data publikacji raportu? Konsekwentnie raporty NFP publikowane są w trzeci piątek każdego miesiąca. Kluczową informacją, jaką daje raport NFP, jest stan całego rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Liczba nowych miejsc pracy, ujemna bądź dodatnia, przyciąga największą uwagę inwestorów i traderów nie tylko z Ameryki, lecz całego świata ze względu na to, że wiele rynków jest bezpośrednio związanych z rynkiem Stanów Zjednoczonych.

Jeśli nauczyliśmy się czegoś podczas tego cyklu gospodarczych zmagań z inflacją to, to że tak długo, jak „realna gospodarka” (odkładając na bok debatę na temat fałszywych danych) pozostanie „wystarczająco silna”, bank centralny będzie podwyższał stopy procentowe. Fakt, że spadki na giełdzie pozostają uporządkowane i dość łagodne, ułatwia pracę Powella.

Poniżej przedstawiam 4-godzinny wykres SPY, który pokazuję by zwróć uwagę, w jaki sposób ceny w rzeczywistości znalazły wsparcie w zaznaczonej na żółto strefie. Dopóki wsparcie utrzymuje się na dole wstęgi Bollingera i 50-MA, zarówno dynamika, jak i cena powinny powrócić do góry, aby przynajmniej przetestować szczyt sprzed podwyżek stóp; poza tym celem pozostaje otwarta przepaść, być może teraz nawet rozszerzona.

Złote byki uparcie trzymają linię. Niepowodzenie niedźwiedzi w osiągnięciu niższego minimum w zeszłym tygodniu dało bykom kolejną szansę na pokonanie poziomu spot 1685 USD na podstawie zamknięcia (co najmniej dwa zamknięcia dziennie w celu potwierdzenia przełamania), mniej więcej w miejscu, w którym osiągnął szczyt w piątek w ciągu dnia. Poniżej znajduje się aktualizacja wykresu tygodniowego. Byki chcą zobaczyć wzrost cen, podczas gdy stochastyczny RSI osiąga i pozostaje w wykupionej żółtej strefie, gdy ceny przedłużają wybicie. Byki mogą osiągnąć bardzo szybki ruch w górę, jeśli z przekonaniem odniosą sukces na poziomie 1685 $; jest to poziom, który nadal uważamy, że inwestorzy powinni teraz obserwować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany