Wzrost produkcji złota w Australii

0 42

Konsultanci ds. wydobycia złota z Melbourne – Surbiton Associates, podają, że produkcja złota w Australii w ostatnim kwartale roku finansowego 2021/2022 wzrosła o 7 ton.

Produkcja w II kwartale 2022 r. wyniosła 83 tony, jest to wzrost o 9% w stosunku do 76 ton odnotowanych w kwartale 2022 r. Wpłynęło to na całkowitą produkcję australijskich kopalni złota w roku finansowym zakończonym 30 czerwca 2022 r., która wyniosła 317 ton, a jej wartość to około 26 AUD.

Dr Sandra Close – dyrektor Surbiton

„W najnowszym kwartale przemysł przetworzył około pięciu milionów ton więcej rudy niż w poprzednim trzymiesięcznym okresie”

Dwa nowe projekty weszły w życie w ciągu ostatniego kwartału. Po uruchomieniu wszystkich procesów i rozpoczęciu pełnej przez nie produkcji, mogą one zwiększyć wydobycie złota o ponad 10 ton rocznie. Jednym z nich jest notowana na ASX kopalnia Red 5’s King of the Hills w Zachodniej Australii, która w czerwcu wyprodukowała około 9 500 uncji złota, przetwarzając jedynie materiał niskiej klasy. W należącym do Calidus Resources projekcie Warrawoona, również w Australii Zachodniej, wyprodukowano 10 000 oz od momentu rozpoczęcia obróbki w maju.

Dr Sandra Close

„Wydaje się, że producenci skorzystali z okazji, aby zakończyć rok finansowy na wysokiej nucie, naciskając swoje zakłady przetwarzania nieco mocniej i traktując rudę o wyższej klasie”.

Wzrost produkcji w czerwcu nastąpił pomimo utrzymujących się problemów z brakiem wykwalifikowanych pracowników i absencji spowodowanej infekcjami Covid-19. Close zauważył jednak, że koszty nakładów rosną, co prowadzi do wyższych kosztów w całej branży.

Dr Close powiedziała, że w drugim kwartale 2022 roku mimo, że cena złota w dolarach amerykańskich spadła, to cena złota w dolarach australijskich w rzeczywistości wzrosła o prawie 42 AUD za uncję z powodu zmiany kursu o 0,06 USD. Większość Australijskiego złota jest eksportowana i ze względu na kursy walut przemysł wydobywczy złota jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do całkowitych przychodów walutowych Australii.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany