Najnowszy iPhone 14 pro kosztuje tylko 0,86 uncji złota – pierwszy kosztował 0,97

0 212

Złoto utrzymuje swoją wartość – nowy sposób liczenia wartości złota to stosunek ceny iPhone’a do złota firmy Incrementum

Podczas gdy ceny złota mają trudności z przyciągnięciem stałego kapitału inwestorów, jeden z zarządzających funduszem zauważa, że ​​jego siła nabywcza pozostaje stała pomimo rosnącej dynamiki kursu dolara amerykańskiego.

W opublikowanym w piątek raporcie Ronald-Peter Stoeferle, zarządzający funduszem w Incrementum AG, porównał wartość złota z ceną nowego iPhone’a, który zostanie wydany 16 września.

Zauważył, że iPhone 14 pro będzie kosztował aż 1499 dolarów, czyli o ponad 150% więcej niż pierwszy iPhone, który został wprowadzony na rynek w czerwcu 2007 roku.

„Odpowiada to rocznej stopie inflacji iPhone’a w wysokości 6,3% rocznie” – powiedział.

Jednak mierzenie kosztu iPhone’a w uncjach złota i wzrostu jest o wiele bardziej atrakcyjne. Najnowszy iPhone jest wart 0,86 uncji złota, w porównaniu z 0,97 uncji złota dla pierwszego iPhone’a 15 lat temu.

Nie tylko złoto ma swoją wartość w stosunku do iPhone’a, ale Stoeferle zauważył, że dzięki postępowi technicznemu użytkownicy otrzymują znacznie więcej za tę wartość.

„Każdy nabywca iPhone’a otrzymuje teraz znacznie więcej iPhone’a niż w jakimkolwiek poprzednim roku. Jako inwestor w złoto musisz zapłacić jeszcze mniej złota za znacznie lepszą jakość i wydajność niż w przypadku oryginalnego iPhone’a” – powiedział.

Podczas gdy złoto utrzymało swoją wartość w stosunku do iPhone’a, Stoeferle powiedział, że dolar amerykański to zupełnie inna historia.

„Z roku na rok dostajesz coraz mniej iPhone’a za 1000 USD” – powiedział.

Stosunek iPhone/Gold firmy Incrementum jest tylko najnowszym, unikalnym spojrzeniem firmy na wyniki wartości złota. Co roku w ramach corocznego raportu In Gold We Trust, publikowanego w czerwcu, europejska firma przed Oktoberfestem patrzy na złoto w porównaniu z ceną piwa.

W 2022 roku Incrementum podało, że cena jednego kufla piwa, znanego również jako Maß, czyli jednego litra piwa, wzrosła o 20% od 2019 roku.

„Ale cena złota w całości pochłonęła ogromny wzrost cen. Podobnie jak w zeszłym roku, za uncję złota można kupić 121 Mas piwa. Tak więc miłośnicy piwa z upodobaniem do złota nie pozostają na haju, nawet w czasach inflacji” – napisali analitycy w raporcie z 2022 roku.

Chociaż złoto ma problemy, ostatnio testując wsparcie na poziomie około 1700 dolarów za uncję, Stoeferle powiedział, że złoto nadal utrzymuje się w długoterminowej hossie i utrzymuje prognozy, że złoto osiągnie poziom 4800 dolarów do 2030 roku.

„Zmienność na rynkach kapitałowych, w polityce globalnej, w gospodarce, w stopach procentowych, a zwłaszcza zmienność inflacji będzie z nami przez jakiś czas. Jesteśmy głęboko przekonani, że złoto zwiększa odporność szerokiego portfela, zwłaszcza w tym środowisku , i powinnno być niezbędnym składnikiem portfela” – powiedział Stoeferle w najnowszym raporcie In Gold We Trust.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany