Wzrost popytu na srebro w styczniu 2022

0 67

W styczniu 2022 cena srebra wahała się w przedziale 3 dolarów, jednak pomimo tej zmienności, metal odnotował silny popyt fizyczny. Zwiększony popyt sugerują między innymi dane dotyczące sprzedaży ze strony Mennicy Stanów Zjednoczonych.

Każdego roku styczeń to najbardziej ruchliwy miesiąc dla US Mint. W zeszłym miesiącu mennica sprzedała 5 milionów uncji srebra, co jest najwyższym noworocznym wynikiem od 5 lat. Z danych wynika, że sprzedaż srebrnych monet wzrosła o 4,6% z poziomu 4,78 mln uncji sprzedanych w styczniu 2021 roku.

„Ogólnie rzecz biorąc, nadal widzimy silny popyt na wszystkie detaliczne produkty z metali szlachetnych, tak długo, jak inflacja pozostaje problemem, a także w miarę zbliżania się do kontrowersyjnych wyborów śródokresowych w USA”

-Nicki Shiels, strateg metali szlachetnych w MKS PUMP.

Ole Hansen, szef strategii towarowej w Saxo Bank, powiedział, że słabe wyniki srebra w stosunku do złota sprawiają, że jest ono atrakcyjnym metalem dla inwestorów, którzy chcą je fizycznie posiadać.

Patrząc na długoterminowy potencjał srebra, wielu analityków pozostaje mocno upartych w kwestii tego metalu szlachetnego, ponieważ widzą rosnące wsparcie jako metal monetarny i niezbędny metal przemysłowy, w obecnych czasach zielonej energii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany