Właściciel Zary, Amancio Ortega, kupi wieżowiec Royal Bank Plaza w Toronto za 1,2 mld USD

0 176

Zbudowany w latach 70. Royal Bank Plaza znajduje się w samym sercu finansowego centrum Toronto. Jak donosi CBC News, hiszpański miliarder i założyciel Zary, Amancio Ortega, zgodził się kupić charakterystyczny kanadyjski drapacz chmur za równowartość około 1,2 miliarda dolarów.

Pontegadea, rodzinne biuro głównego akcjonariusza grupy modowej Inditex, potwierdziło w czwartek umowę kupna Royal Bank Plaza w Toronto. Transakcja została po raz pierwszy zgłoszona przez Bloomberg News w Kanadzie.

Obecni właściciele Oxford Properties Group i Canada Pension Plan Investment Board zatrudnili RBC Capital Markets do zbadania potencjalnej sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku.

Słynny w finansowej dzielnicy Toronto kompleks biurowy w centrum miasta został zbudowany pod koniec lat 70 XX wieku i jest siedzibą wiodących banków, w tym najemcy o tej samej nazwie, Royal Bank of Canada. W charakterystycznym budynku znajduje się także wiele firm prawniczych i firm technologicznych i zajmuje około 1,5 miliona stóp kwadratowych w dwóch wieżach.

Budynek znajduje się po drugiej stronie ulicy od węzła komunikacyjnego Union Station, a okna budynku są pokryte 24-karatowym złotem, co nadaje budynkowi nietuzinkowy, lśniący wygląd.

Jeżeli kupno dojdzie do skutku byłaby to największa pojedyncza transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Kanadzie od początku pandemii. Przejście w kierunku pracy zdalnej wywołało pytania o wartość kultowych lokalizacji w głównych miastach, gdyby trend ten się utrzymał.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany