Wskazówki dotyczące handlu złotem

0 30

Kiedyś handel złotem był zdecydowanie trudniejszy. Owszem, fizyczne, namacalne złoto wydaje się wiarygodniejsze i bezpieczniejsze jeżeli chodzi o ulokowanie środków, jednak dziś można kupować i sprzedawać metal bez konieczności posiadania sejfu. Obecnie przez Fundusze ETF handel złotem może przypominać handel akcjami. Poniżej znajduje się kilka najistotniejszych kwestii dotyczących handlu.

Zabierając się za handel złotem, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na pytanie – czy nastroje na rynku są pozytywne czy negatywne? W przypadku tych pierwszych cena przeważnie w następstwie spada, w drugim przypadku cena prawdopodobnie wzrośnie. Jest to pierwsza istotna kwestia dla tradera, a zarazem najprostsza strategia.

Dla większego zaawansowania warto rozważać, co może stać się z dolarem. Cena złota w dolarach w ostatnich latach pozostała stosunkowo stabilna, co może świadczyć, że może być uważany w jakimś stopniu również za „bezpieczną przystań”. W przypadku kryzysowych lub niepewnych sytuacji geopolitycznych ludzie nie tylko decydują się na zakup złota, ale również wymieniają inne waluty na właśnie dolary amerykańskie.

Istotne jest także śledzenie tego co się dzieje z popytem na złotą biżuterię. W krajach takich jak Indie czy Chiny jest ona nadal postrzegana jako solidna inwestycja długoterminowa. Zastosowanie złota w przemyśle, kupno i sprzedaż tego metalu przez banki – to również czynniki wpływające na cenę.

Jeżeli chodzi o podaż na rynku złota, istotną kwestią dla inwestorów powinny być wyniki i dane dotyczące produkcji największych, wiodących firm produkcyjnych.

Podsumowując, jest kilka segmentów, które chcąc handlować złotem należy śledzić. Z pośród najważniejszych należy wymienić: nastroje panujące na rynku, kurs dolara, kupno i sprzedaż złota przez bank centralny, popyt na złotą biżuterię, popyt przemysłowy na złoto oraz zaopatrzenie największych producentów.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany