Wielki Reset – klasa średnia zniknie

0 644

Fed nigdy nie podniósł stóp w czasie recesji, spodziewam się, że giełdy spadną o kolejne 50% – Todd „Bubba” Horwitz

Rezerwa Federalna nie ma miejsca na obracanie i obniżanie stóp i dlatego podnoszą stopy w czasie recesji, powiedział Todd „Bubba” Horwitz, główny strateg w BubbaTrading.com.

Realny PKB Stanów Zjednoczonych w pierwszym i drugim kwartale w 2022 r. był ujemny. Wskazuje to na techniczną recesję, czyli dwa kolejne kwartały spadku PKB.

„Fed podnosi stopy w czasie recesji” – powiedział Horwitz.

„Nigdy tego nie zrobiono w historii… Za tym wszystkim, co się dzieje, stoi program polityczny, który polega na próbie stworzenia Wielkiego Resetu”.

Wielki Reset to plan Światowego Forum Ekonomicznego mający na celu wdrożenie zarządzania opartego na interesariuszach i zielonej infrastruktury energetycznej. Przeciwnicy Wielkiego Resetu twierdzą, że jest to pretekst do transferu aktywów z klasy średniej do bogatych.

„Administracja Bidena chce wdrożyć Wielki Reset” – powiedział Horwitz.

„Nic nie pozostanie po klasie średniej – przestanie istnieć”.

Horwitz rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News.

Jackson Hole

Komentarze Horwitza pojawiają się po przemówieniu prezesa Fed Jerome’a ​​Powella na sympozjum Jackson Hole w Wyoming. Jastrzębi ton Powella był oczywisty, gdy prezes Fed powiedział, że Fed podejmuje „silne i szybkie kroki” w celu zmniejszenia inflacji.

„Jego uwagi są idiotyczne” – powiedział Horwitz.

„Powinni byli przez cały czas podnosić stopy procentowe, wracając do 2013 roku…Powell powiedział w zeszłym roku, że inflacja była przejściowa, a wszyscy na świecie wiedzieli, że ta wypowiedź jest kpiną”.

We wrześniu odbędzie się kolejne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, a Horwitz powiedział, że podniosą stopy procentowe o „1%”, ale powiedział, że Fed nie zdoła powstrzymać inflacji.

„Powell próbuje uciec od tego, co się wydarzy, co będzie hiperinflacją” – wyjaśnił Horwitz.

„Poczekaj, aż cena ropy znów zacznie gwałtownie rosnąć. Jak myślisz, co się wtedy stanie z inflacją? W tym roku będziemy mieć niedobór żywności. W wielu krajach będą zamieszki żywnościowe”.

Według Organizacji ds. Wyżywienia i Rolnictwa ceny żywności pozostają podwyższone w porównaniu z 2021 r., chociaż osiągnęły najwyższy poziom w maju 2022 r. Wydarzenia klimatyczne, takie jak susza w Europie, mogą wymusić wzrost cen żywności.

Akcje spadną 50 , 60 %

Indeks S&P 500 spadł w ciągu roku o 15 procent. Horwitz zasugerował, że akcje przeżywają bessę i akcje będą kontynuowały trend spadkowy.

„Ogólnie rzecz biorąc, spodziewam się, że na tych rynkach zostanie skrócona fryzura o 50 do 60 procent” – powiedział.

„Jeśli ktoś spojrzy na swoje własne finanse, z pewnością widzi, że nadszedł czas recesji i obserwuje swoje wydatki”.

Horwitz stwierdził jednak, że na tym rynku są możliwości dla inwestorów.

„Gdybym tylko próbował handlować na rynku, kupowałbym towary” – powiedział.

„Gdybym inwestował, nie mam problemu, że akcje są słabe. Szukałbym tam kilku wartościowych zagrań.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-26/The-Fed-has-never-hiked-rates-during-a-recession-expect-stock-markets-to-fall-another-50-Todd-Bubba-Horwitz.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany