Cena złota spada po wystąpieniu Powella

0 213

Cena złota spada po wystąpieniu Powella – 1600 dolarów może się przytrafić

Ceny złota spadły o prawie 25 dolarów po bardzo oczekiwanym przemówieniu prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella. Złoto może być zagrożone spadkiem do 1600 dolarów za uncję, chyba, że kupujący wkroczą, aby kupić na lokalnym dołku.

Złoto kończy tydzień ze spadkiem o 0,8%, a grudniowe kontrakty terminowe na złoto Comex ostatnio notowane są na poziomie 1748 USD, co oznacza spadek o 1,32% w ciągu dnia.

Nie nadejdzie zwrot ze strony Rezerwy Federalnej, a stopy procentowe pozostaną podwyższone przez dłuższy czas, niż oczekują rynki, powiedział przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell na sympozjum w Jackson Hole.

„Przywrócenie stabilności cen będzie prawdopodobnie wymagało utrzymania przez pewien czas restrykcyjnego stanowiska” – powiedział w piątek Powell.

„Dorobek historyczny zdecydowanie ostrzega przed przedwczesnym poluzowaniem polityki”.

Powell nie wykluczył również kolejnej podwyżki o 75 punktów bazowych na najbliższym posiedzeniu wrześniowym, powtarzając, że wiele będzie zależeć od danych makro opublikowanych w ciągu najbliższych trzech tygodni.

„Kolejny niezwykle duży wzrost może być odpowiedni na naszym następnym spotkaniu” – powiedział Powell.

„Nasza decyzja na wrześniowym posiedzeniu będzie zależeć od całości napływających danych i zmieniającej się perspektywy”.

Prezes Fed chce uniknąć błędów lat 70., dlatego teraz planuje działać agresywnie.

W sektorze metali szlachetnych wystąpiła słabość z powodu wypowiedzi Powella, powiedział w piątek dla Kitco News starszy strateg ds. rynków RJO Futures, Peter Mooses.

„Złoto spadło po tym, jak Powell powiedział, że Fed będzie nadal robił, co może. Wygląda na to, że zrobi to, co konieczne, aby walczyć z inflacją” – powiedział Mooses.

Priorytety Powella są jasne, jeśli chodzi o wrześniowe posiedzenie — kontynuuj agresywne ruchy, aby uniknąć błędów z przeszłości, powiedział Bart Melek, globalny szef strategii surowcowej TD Securities.

„Fed przygląda się historii i temu, co wydarzyło się w latach 70. i wczesnych 80. Wygląda na to, że chcą być restrykcyjni i utrzymywać wyższe stopy na dłużej. Nie chcą sytuacji, w której pozwoliliby na utrwalenie się inflacji”, powiedział Melek Kitco. Aktualności.

„Wiele osób myślało, że Fed ulegnie, gdy gospodarka nieco zwolni. Teraz wygląda na to, że tak się nie stanie”.

Złoto zareagowało na obietnicę wyższych realnych stóp procentowych, szczególnie na przednim końcu krzywej.

„Dwuletnie obligacje skarbowe wzrosły po przemówieniu Powella, a oczekiwania inflacyjne nieznacznie spadły. Kiedy połączymy wysokie stopy nominalne z niższymi oczekiwaniami inflacyjnymi, stopy realne powinny wzrosnąć. Tradycyjnie jest to dość negatywne dla złota i napędza ceny w dół” – powiedział Melek .

Jednak wiadomość Powella staje się powtarzalna, co może w końcu pomóc w złocie, dodał Mooses.

Według Melka, bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym tygodniu cena złota spadnie poniżej 1700 dolarów za uncję.

„Nie ma dużego zwrotu cenowego w górę w przypadku złota, dopóki nie będziemy pewni, że Fed zmieni kurs. A jest to mało prawdopodobne do końca 2023 r.” – powiedział.

Istnieje silne wsparcie na poziomie około 1690-1700 USD. Ale jeśli to zostanie naruszone, „spadek do 1600 USD nie będzie niespodzianką” – dodał Melek.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-26/Gold-price-tumbles-after-Powell-is-1-600-a-risk-for-next-

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany