VanEck przewiduje wzrost ceny złota do końca roku

0 107

Cena złota, po osiągnięciu szczytu na początku tego roku wraz z cenami akcji wydobywczych, została osłabiona przez silnego dolara amerykańskiego.

VanEck spodziewa się jednak, że cena złota wzrośnie do końca roku, biorąc pod uwagę wysoką inflację, ciągłe napięcia geopolityczne i zagrożenie recesją. Skorzystają na tym również spółki wydobywające złoto, ponieważ ich bilanse pozostają silne i oferują inwestorom przepływy pieniężne, czyli ma kluczowe znaczenie w czasie spowolnienia gospodarczego.

Co ważne, spółki wydobywające złoto stały się bardziej rentowne wraz z umacnianiem się ceny żółtego metalu, a od czasu globalnego kryzysu finansowego (GFC) spółki zajmujące się złotem wprowadzają zmiany mające na celu naprawę błędów z przeszłości, co naszym zdaniem powinno prowadzić do osiągania lepszych wyników przez akcje złota w stosunku do kruszcu na rynku złota. Dodatkową zaletą spółek wydobywających złoto jest to, że wiele z nich wypłaca dywidendy.

Jeśli inflacja utrzyma się na wysokim poziomie przez kilka lat, system finansowy nie będzie w stanie powrócić do normalnego funkcjonowania przez dłuższy czas. Może to stworzyć korzystne warunki dla złota, jak i dla spółek wydobywających złoto.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany