JPMorgan Chase i Citibank posiadają 90% wszystkich instrumentów pochodnych metali szlachetnych

0 61

W ciągu zaledwie jednego kwartału instrumenty pochodne na metale szlachetne wśród największych banków na Wall Street gwałtownie wzrosły z 79,28 mld dolarów do 491,87 mld dolarów. To wzrost o 520 procent w ciągu trzech miesięcy.

W ubiegły wtorek Urząd Kontrolera Waluty (OCC) opublikował swój kwartalny raport dotyczący instrumentów pochodnych przechowywanych w największych bankach na Wall Street. „Kiedy przeglądaliśmy standardowe wykresy, które są zawarte w raporcie kwartalnym, jeden wykres wyskoczył na nas.” – Pam Martens and Russ Martens. „Pokazał on mierzony wzrost instrumentów pochodnych na metale szlachetne w ubezpieczonych amerykańskich bankach komercyjnych i stowarzyszeniach oszczędnościowych w ciągu ostatnich dwóch dekad, a następnie eksplozję wzrostu między ostatnim kwartałem 2021 r. a końcem pierwszego kwartału tego roku.”- kontynuują.

Źródło: wallstreetonparade.com

Po tych obserwacjach, Pam i Russ przeszli do innych wykresów w raporcie, a konkretnie takich, które pokazywały podział poszczególnych kategorii instrumentów pochodnych w poszczególnych bankach. Jak widać w poniższej tabeli, kontrakty na metale szlachetne w JPMorgan Chase wzrosły do 330,123 mld USD na dzień 31 marca 2022 r., a Citibank posiadał 114,148 mld USD w instrumentach pochodnych metali szlachetnych, co oznacza, że te dwa banki kontrolują 90% pochodnych metali szlachetnych wszystkich 4796 ubezpieczonych instytucji finansowych w USA.

Panuje przekonanie, że największe banki z Wall Street ukrywają przed opinią publiczną prawdziwy zakres swojego zaangażowania na rynku złota poprzez nietypową definicję instrumentów pochodnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany