Srebro jako dobra inwestycja krótkoterminowa

0 82

Złoto i srebro mają swoje zastosowania w portfelach inwestorów w zależności od ich potrzeb, ale w przypadku krótkoterminowych możliwości, srebro może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Inwestując długoterminowo, złoto jest idealną opcją jako środek przechowywania wartości. W krótszym okresie czasu, inwestorzy szukający szybkiej okazji do handlu metalem szlachetnym mogą przyjrzeć się bliżej srebru. Dla inwestorów krótkoterminowych, zmienność może być ich najlepszym przyjacielem. Zwłaszcza jeśli potrafią zręcznie poruszać się po zmiennych cenach, aby osiągnąć krótkoterminowy zysk.

Mahesh Agrawal:

„Srebro może być bardzo zmienne w krótkim terminie, ze względu na stosunkowo niską płynność, zwłaszcza na rynku finansowym. Zmienność sprawia, że srebro jest bardziej ryzykownym zakładem niż złoto, a inwestorzy muszą wybrać klasę aktywów, która najlepiej odpowiada ich wymaganiom w zakresie zarządzania ryzykiem portfela.”

Aby znaleźć bazowe ceny srebra, inwestorzy mogą spojrzeć np. na GOLDPRICE. Cena ta jest na bieżąco aktualizowana i znajduje się na stronach internetowych większości dealerów metali szlachetnych. Dealerzy używają tej ceny do ustalenia swoich cen kupna i sprzedaży metali fizycznych.

Jeśli chodzi o ceny, sztabki bulionowe mają najmniejszą cenę dealera, ponieważ te produkty to po prostu srebro wlewane do formy. Im większa ilość w całości srebra kruszcowego, tym tańszy koszt produkcji. Może to pozostawić miejsce na podrabianie metalu szlachetnego, jednak w przypadku srebra podrabianie go jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Monety bulionowe mają wyższą premię niż sztabki z powodu pracy, która idzie na wykonanie półfabrykatów, stemplowanie ich, kontrolę i zapieczętowanie w pudełku.

Fizyczny kruszec można przechowywać w sejfie domowym, ale w przypadku ilości powyżej 1000 uncji należy rozważyć opcję przechowywania srebra w depozycie.

Jedną z cech srebra, która może wydawać się wadą, jest jego zmienność. Dzieje się tak dlatego, że rynek srebra jest znacznie mniejszy niż rynek złota, co naraża srebro na większe wahania cen w porównaniu do złota. W dłuższym okresie czasu wahania cen srebra powinny być mniejszym problemem. Jednak inwestorzy, którzy zdecydują się na posiadanie srebra muszą być przygotowani na jego krótkoterminową zmienność.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany