Uwaga za Złoto – jest „niezasłużenie” tanie w porównaniu z akcjami

0 82

Złoto jest „niezasłużenie” tanie w porównaniu z akcjami, ponieważ inflacja nadal się utrzymuje – raport Feldera

Oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna będzie nadal agresywnie podnosić stopy procentowe pod koniec miesiąca, skłoniły rynek złota do przeceny szlachetnego kruszcu. Ceny testują długoterminowe wsparcie na poziomie 1730 USD za uncję.

Jednak jeden z analityków rynku ostrzega, że ​​walka Fedu z inflacją może okazać się daremna i będzie to sytuacja korzystna dla cen złota.

W opublikowanym we wtorek raporcie Jesse Felder, twórca Raportu Feldera, powiedział, że rynki przewidują, że presja inflacyjna szybko zmniejszy się do końca roku. Dodał jednak, że historycznie presja inflacyjna może ostygać dłużej niż się oczekuje.

Dodał, że w tym środowisku złoto nadal świeci jaśniej niż rynki akcji.

„Jeśli inflacja okaże się trwalsza niż obecnie dyskontowane przez rynki, niedawna zmienność może być jedynie wstępem do bardziej znaczącej przeceny w wielu klasach aktywów” – powiedział w swoim najnowszym raporcie.

„W rzeczywistości, obecny poziom CPI już sugeruje, że złoto, w stosunku do akcji, może być tak samo niezasłużenie tanie, jak pół wieku temu, ostatnim razem inflacja naprawdę stała się problemem. A jeśli inflacja pozostanie wysoka, ceny złota może mieć przed sobą ogromną przewagę, zwłaszcza w stosunku do cen akcji” – dodał.

Komentarze pojawiają się, gdy ceny złota spadły o 4% w ciągu ostatnich dwóch dni. Ostatnie sierpniowe kontrakty terminowe na złoto kosztowały 1738,70 USD za uncję.

Według niektórych analityków rynek złota przeżywa trudności, ponieważ rynki nadal wyceniają agresywne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Protokół z czerwcowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego w sprawie polityki pieniężnej nie ujawnił żadnych nowych niespodzianek ani zmiany oczekiwań rynkowych.

Jednak Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że ​​jest gotowa zrobić wszystko, aby obniżyć inflację do 2%, nawet jeśli widzi zagrożenia dla gospodarki.

„Wielu uczestników oceniło, że poważnym ryzykiem stojącym obecnie przed Komitetem jest to, że podwyższona inflacja może się ugruntować, jeśli opinia publiczna zacznie kwestionować postanowienie Komitetu w sprawie uzasadnionego dostosowania stanowiska polityki. W tej sprawie uczestnicy podkreślali, że odpowiednie umocnienie polityki pieniężnej, wraz z jasną i skuteczną komunikacją, byłaby niezbędna do przywrócenia stabilności cen” – czytamy w protokole.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany