Styczniowe wyniki sprzedażowe Perth Mint

0 47

Sprzedaż złota w Perth Mint spadła do najniższego poziomu od prawie czterech lat z powodu niższego popytu na kluczowych rynkach, podczas gdy sprzedaż srebra osiągnęła najwyższy poziom od trzech miesięcy.

Miesięczna sprzedaż złotych monet i sztabek w styczniu 2024 roku spadła do 24 651 uncji, najniższego poziomu od lutego 2020 roku i spadła o 62% w porównaniu do stycznia 2023 roku.

Sprzedaż produktów ze srebra w ubiegłym miesiącu wyniosła 769 326 uncji, co stanowi najwyższy poziom od października 2023 roku, ale nadal spadła o 38% rok do roku.

Neil Vance:

„Popyt na fizyczne złoto nadal spadał na naszych kluczowych rynkach”

Wprowadzenie na rynek australijskich monet kookaburra z 2024 roku spowodowało wzrost sprzedaży srebrnych monet bulionowych w styczniu, powiedział Vance, dodając, że 250 000 sztuk o nominale 1 uncji zostało sprzedanych w ciągu dwóch tygodni od premiery.

Ceny spot złota spadły o 1,2% w styczniu 2024 roku. Po tym, jak kruszec osiągnął rekordowy poziom 2135 USD na początku grudnia, ponieważ inwestorzy zmniejszyli zakłady na marcową obniżkę stóp procentowych w USA, podczas gdy srebro spadło o 3,6% w zeszłym miesiącu.

Perth Mint, należąca do rządu Australii Zachodniej, jest największym na świecie producentem nowo wydobytego złota. Jest to również największa rafineria pod względem wielkości w Australazji, według strony internetowej firmy.

Jej roczny pobór stanowi prawie 75% nowo wydobytego złota w Australii, która jest jednym z największych producentów złota na świecie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany