Srebro po 18 USD to okazja

0 179

Srebro po 18 USD to okazja – analityk rynku srebra i autor Peter Krauth

Na rynku srebra istnieje znaczna rozbieżność między popytem inwestycyjnym na papier a fizycznym kruszcem, a według jednego z analityków rynku jest to środowisko, w którym osiągane są zyski.

Wydaje się, że srebro buduje solidny poziom między 17 a 18 USD za uncję i chociaż rynki mogą pozostać niestabilne w krótkim okresie, bieżące ceny reprezentują wartość długoterminową, powiedział Peter Krauth, założyciel biuletynu Silver Stock Investor i autor niedawno wydana książka The Great Silver Bull.

Krauth dodał, że widzi 18 dolarów za uncję jako solidne długoterminowe wsparcie dla srebra, co stanowi średni całkowity koszt utrzymania dla producentów srebra.

„Kiedy srebro spada do 18 dolarów, zdecydowanie powinieneś kupować” – powiedział.

„Nie sądzę, by cena spadła poniżej 18 USD w sposób zrównoważony, ponieważ to jeszcze bardziej osłabiłoby nierównowagę podaży i popytu na rynku” – powiedział w wywiadzie dla Kitco News.

Bycze perspektywy Krautha dla srebra wynikają z faktu, że metal szlachetny wykazywał silną presję sprzedażową przez większą część 2022 roku i znacznie gorzej radził sobie ze złotem, ponieważ obawy o recesję zaważyły ​​na popycie przemysłowym. Rosnące stopy procentowe, pchające dolara amerykańskiego do najwyższego poziomu od 20 lat

Jednak Krauth dodał, że pomimo słabego popytu inwestycyjnego, podstawy dla srebra nie uległy zmianie, ponieważ metal szlachetny nadal jest kluczowym elementem trwającej globalnej transformacji zielonej energii. Dodał, że nierównowaga podaży i popytu jest dotkliwie odczuwalna wśród inwestorów fizycznych zmuszonych do płacenia rekordowych premii za kruszec, ponieważ nie ma wystarczającej podaży.

„Słaby popyt inwestycyjny nie zmienia fundamentów srebra. Jest to tylko dodawanie do wyraźnego rozdźwięku i to na tego typu rynkach można znaleźć najlepsze możliwości inwestycyjne” – powiedział.

„Wiemy z historii i doświadczenia, że ​​kiedy rynek srebra wraca do średniej i sam się koryguje, dzieje się to bardzo, bardzo szybko”.

Krauth dodał, że choć inwestorzy byli rozczarowani krótkoterminową akcją cenową w tym roku, metal szlachetny osiągnął imponujące zyski. Wskazał, że od połowy 2018 r. do połowy 2019 r. srebro było sprzedawane poniżej 15 dolarów za uncję.

Dodał, że chociaż srebro jest niestabilne od pandemii COVID-19, średnia cena w ciągu ostatnich trzech lat przekracza 22 USD za uncję, czyli o prawie 40% więcej niż w poprzednich trzech latach od 2017 do 2019 roku.

Podczas gdy zainteresowanie inwestorów spada, Krauth zauważył, że popyt przemysłowy nadal odnotowuje stały wzrost. Analitycy spodziewają się, że w tym roku w sektorze energii słonecznej zużyje się ponad 100 milionów uncji srebra.

„Świat nie będzie w stanie osiągnąć swoich celów w zakresie zielonej energii bez srebra. Popyt przemysłowy będzie nadal rósł i tworzy rosnący poziom cen srebra” – powiedział.

„Srebro stało się metalem krytycznym i wymiennym”.

Jeśli chodzi o to, co sprowadzi inwestorów z powrotem na rynek, Krauth powiedział, że rentowność obligacji i dolar amerykański muszą przestać rosnąć. Rentowność 10-letnich obligacji przekroczyła 4%, osiągając najwyższy poziom od 2008 roku; w tym samym czasie dolar amerykański nadal znajduje się w pobliżu najwyższego poziomu od ponad 20 lat. Krauth zwrócił uwagę, że aktywa te stanowią znaczną konkurencję dla srebra.

Dodał jednak, że rynki zaczynają dostrzegać koniec cyklu zacieśniania się Rezerwy Federalnej na początku przyszłego roku, a kiedy to się stanie, inwestorzy siedzący na uboczu wskoczą do akcji. Krauth powiedział, że do połowy przyszłego roku ceny srebra z powrotem znajdą się w niskim przedziale w okolicach 20 USD.

„Zamierzamy spojrzeć wstecz i widzimy obecną cenę jako okazję” – powiedział.

W przypadku inwestorów, którzy chcą zbudować srebrny portfel, Krauth powiedział, że powinni posiadać 10% w fizycznym metalu, 50% w dużych producentach srebra i streamerach licencyjnych, 20% w rozwijających się producentach, którzy chcą budować kopalnie i 20% w młodszych odkrywcach.

„Kiedy patrzysz na akcje, nie musisz podejmować ogromnego ryzyka w swoim portfelu; jest wielu starszych producentów, którzy mają wybitne zyski” – powiedział.

„Podobnie jak fizyczny metal, akcje górnicze zostały tak zniszczone, że rynek ma dużą wartość”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany