Spekulacje na temat podwyżek FED podgrzewają nastroje na złocie i srebrze

0 141

Spekulacje na temat podwyżek FED podgrzewają nastroje na złocie i srebrze

Baza kontraktów terminowych na złoto, najbardziej aktywny kontrakt z grudnia 2022 r. na dzień 17:05 EDT, jest obecnie ustalona na 1662,50 USD po uwzględnieniu dzisiejszego zysku netto w wysokości 25,70 USD lub 1,57%. Ten silny wzrost wynikał z różnic między głosującymi członkami Rezerwy Federalnej, którzy zastanawiali się, czy zmniejszyć wielkość podwyżki stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu FOMC. Z pewnością nie ma jednomyślnego konsensusu co do przyszłych działań dotyczących tempa i rozmiaru, w jakim Rezerwa Federalna nadal podnosi stopę funduszy Fed.

Według narzędzia FedWatch CME, istnieje 96,5% prawdopodobieństwa, że ​​Rezerwa Federalna podniesie w listopadzie stopę referencyjną o kolejne 75 punktów bazowych. Narzędzie FedWatch wywodzi swoje prawdopodobieństwa na podstawie wyceny kontraktów terminowych Fed Funds i osiągnęło doskonałe wyniki w poprzednich prognozach.

Ostatnia zmiana, która nastąpiła w prawdopodobnej wielkości podwyżki stóp w grudniu, zmieniła się drastycznie w ciągu ostatniego tygodnia. Wskaźnik ten obecnie przewiduje, że istnieje 51,9% prawdopodobieństwa, że ​​referencyjna stopa procentowa Fed będzie wynosić od 425 do 450 punktów bazowych, wczoraj prawdopodobieństwo wyniosło tylko 24,2%.

Jednocześnie narzędzie FedWatch uważa, że ​​istnieje 46,3% prawdopodobieństwa, że ​​stopa funduszy Fed wyniesie od 450 do 475 punktów bazowych do końca 2022 roku. To znacznie różni się od wczorajszej prognozy, która wskazywała na 75,4%. Tym, co spowodowało dramatyczną zmianę cen kontraktów terminowych na fundusze federalne w ciągu ostatnich 24 godzin, były nowe spekulacje wśród urzędników Rezerwy Federalnej dotyczące tego, czy zacząć zmniejszać wielkość podwyżki stóp w grudniu, a także podwyżek w przyszłym roku.

Po raz pierwszy ogłoszony dziś rano przez Wall Street Journal:

„Urzędnicy Rezerwy Federalnej zmierzają w kierunku kolejnej podwyżki stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego na posiedzeniu 1-2 listopada i prawdopodobnie będą wtedy debatować, czy i jak zasygnalizować plany zatwierdzenia mniejszej podwyżki w grudniu.”

Artykuł odnosi się również do faktu, że niektórzy urzędnicy zaczęli sygnalizować swoje „pragnienie zarówno szybkiego spowolnienia tempa wzrostu, jak i zaprzestania podnoszenia stóp na początku przyszłego roku, aby zobaczyć, jak ich ruchy w tym roku spowalniają gospodarkę”. Obawy bardziej gołębich urzędników Rezerwy Federalnej budzi chęć zmniejszenia ryzyka niepotrzebnego gwałtownego skurczenia się gospodarki. Ci, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom w ich obecnym jastrzębim tempie podwyżek stóp, uważają, że jest za wcześnie na te dyskusje, ponieważ inflacja jest nadal mocno zakorzeniona i trwała.

Prezes Fed Christopher Waller powiedział na początku tego miesiąca:

„Na naszym następnym posiedzeniu przeprowadzimy bardzo przemyślaną dyskusję na temat tempa zaostrzania polityki”.

Co ciekawe, artykuł z Wall Street Journal miał dziś tak dużą wagę, kiedy powszechnie wiedziano, że dyskusja o tempie zacieśniania monetarnego miała miejsce.

Przez cały ten tydzień analitycy koncentrowali się na ostatnich wypowiedziach różnych prezesów banków Rezerwy Federalnej, wskazujących na chęć podniesienia referencyjnej stopy procentowej do poziomu od 450 do 475 punktów bazowych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy podniosą stopy o 75 punktów bazowych na kolejnych dwóch posiedzeniach FOMC.

Właśnie dlatego dzisiejszy artykuł w Wall Street Journal zatytułowany „Fed Set to Raise Rates by 0,75 punktu i wielkość debaty na temat przyszłych podwyżek” miał ogromny wpływ. Jedną z możliwości jest to, że Wall Street Journal poinformował również, że „dwóch urzędników Rezerwy Federalnej zaczęło ostatnio przedstawiać argumenty za zachowaniem ostrożności w podnoszeniu stóp procentowych”.

Niezależnie od tego, co spowodowało opublikowanie tego artykułu w dniu dzisiejszym, jest niekwestionowanym faktem, że artykuł ten przyczynił się do dramatycznego wzrostu cen zarówno złota, jak i srebra. Wywarło to również silny wpływ na akcje amerykańskie, gdzie Dow zyskał 748,97 punktu lub 2,47%, S&P 500 zyskał 2,28%, a kompozyt NASDAQ zyskał 2,89%.

Ponieważ podniesienie stopy funduszy federalnych Rezerwy Federalnej wymaga głosowania, w którym większość głosujących członków orzeka za podwyżką, uczestnicy rynku skupią się na komunikacie FOMC z listopada oraz wypowiedziach prezesa Powella na konferencji prasowej po jej zakończeniu. listopadowego spotkania.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany