Spadek srebra poniżej 24 USD

0 93

W poniedziałek cena srebra gwałtownie poleciała w dół, ze względu na większą awersję do ryzyka spowodowaną wydarzeniami geopolitycznymi. Ze względu na rozprzestrzenianie się COVID 19 w Chinach, w Pekinie oraz niepokój związany z zacieśnianiem polityki przez FED, obserwujemy przepływy ze złota i innych metali szlachetnych do dolara.

Rosnące obawy Chin związane z koronawirusem zaważyły na wczorajszych cenach surowców, w tym metali szlachetnych jak i ropy, w obydwu przypadkach kończąc dzień w towarzystwie spadków. W związku z rozwojem epidemii dalsze blokady w Pekinie, niekiedy obejmujące całe dzielnice skutkują i będą skutkowały kolejnym zmianom gospodarczym. Ponadto do spadku przyczynił się fakt, że majowa podwyżka o 0,50% stóp przez FED jest już pewna.

Podczas gdy srebro i inne metale notowały spadek, dolar nadal wspierany jest przez nastawienie, że FED podniesie stopy w szybszym tempie, a indeks dolara amerykańskiego zyskał około 0,61% utrzymując na poziomie 101,738.

TradingView

Poniedziałkowy wykres dzienny dla srebra pokazuje, że cena spadła poniżej 200-dniowej średniej ruchomej na poziomie 23,85 USD. Co według prognostów, było to potrzebne by cena się umocniła. W razie dalszych spadków poziomy wsparcia są na poziomach 23,08 USD, 22,86 USD oraz 22,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany