Gdzie jest obszar wsparcia dla ceny złota?

0 43

Gdzie się znajduje następny obszar wsparcia dla ceny złota?

Ceny złota dotknęły w ostatnich godzinach poziomu 1892 USD za uncję a obecnie znajdują się nieco powyżej 1900 USD.

W poniedziałek cena złota znalazła wsparcie na niskim poziomie konsolidacji. Żółty metal nieznacznie spadł poniżej psychologicznego obszaru 1900 USD za uncję, ale kupujący szybko wkroczyli, aby przywrócić cenę powyżej obszaru cenowego. Na europejskim otwarciu cena nadal utrzymuje się na niskim poziomie konsolidacji, a to oznacza, że ​​traderzy i inwestorzy powinni potencjalnie szukać innych obszarów wsparcia w przypadku dalszego spadku ceny.

Patrząc na 4-godzinny wykres poniżej histogramu wolumenu, widać gwałtowny wzrost aktywności, gdy cena spadła. Oznacza to, że ruch w dół był znacząco wspierany przez rynek. To oznacza to, że mogło tam być wiele zamówień i kilku potencjalnych łowców okazji.

Z drugiej strony, kolejne duże wsparcie pojawia się przy 1855,7 USD/oz. Jeśli cena spadnie, może to być kolejny obszar, na który należy zwrócić uwagę. Powyżej obecnego poziomu jest duży ruch, ale cena zawsze była przyciągana do poziomu VPOC (punkt kontroli objętości) na poziomie 1935 USD/oz. Na razie rządzą niedźwiedzie, a w centrum uwagi są spadki.

Warto zwrócić uwagę że, kiedy dyplomaci amerykańscy odwiedzali stolicę Ukrainy Kijów i powiedzieli że, „Rosja już tę wojnę przegrała” ceny złota zaczęły mocniej słabnąć a aktywa ryzykowne czyli akcje i kryptowaluty na czele z BTC zaczęły drożeć.

Spadała także cena ropy WTI.

Nie wolno zapominać że, wojna trwa nadal, jest brutalna i krwawa, pochłania wiele ofiar i nic nie wskazuje na to że, zakończy się szybko. Możliwe są nawet negatywne niespodzianki bo wielu polityków wskazuje na „obsesję” Putina na punkcie Ukrainy. Może chcieć się posunąć do jeszcze gorszych decyzji, które jeszcze bardziej wprowadzą świat w osłupienie i konieczną reakcję. O takiej możliwości mówi były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Wydaje się że, popyt na złocie jaki uruchomił się poniżej 1900 USD nie jest przypadkowy i na jakiś czas ten obszar będzie wsparciem.

Elementem negatywnym a mało nagłaśnianym jest możliwość oferowania i sprzedaży przez Rosję swoich zasobów złota na „czarnym rynku”. Oczywiście tam będą inne niższe poziomu cenowe. I to także może wpływać na ceny złota na rynku regulowanym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany