Rynek złota czeka na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed

0 22

Rynek złota czeka na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed – StoneX’s O’Connell

Według jednego z analityków rynku, rynek złota został uwięziony w trzytygodniowym schemacie konsolidacji, która może potrwać do przyszłotygodniowego posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej.

Narzędzie FedWatch CME pokazuje, że rynki widzą ponad 90% szans, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe o kolejne 50 punktów bazowych. Bank centralny zasygnalizował, że może podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych na kolejnych dwóch posiedzeniach. Tymczasem rynki wyceniają trzy kolejne agresywne ruchy.

Jednak w swojej ostatniej cotygodniowej analizie Rhona O’Connell, dyrektor ds. analiz rynkowych dla regionu EMEA i Azji w StoneX, powiedziała, że ​​inwestorzy w złoto powinni przejrzeć wszelkie potencjalne odruchowe reakcje po ogłoszeniu w przyszłym tygodniu i skupić się na szerszym obrazie.

Ceny złota nadal oscylują wokół poziomu 1850 USD. Ostatnie sierpniowe kontrakty futures na złoto kosztowały 1856,70 USD za uncję, co oznaczało wzrost o 0,25% w ciągu dnia.

Nawet przy agresywnej polityce monetarnej Rezerwy Federalnej, pod koniec roku stopy procentowe osiągną najwyższy poziom 3,50%. Jednak presja inflacyjna pozostanie podwyższona.

„Obecnie dwuletnie rentowności w USA wynoszą 2,7%, podczas gdy inflacja zasadnicza wynosi 8,2%, chociaż nadal istnieją pewne dyslokacje, które można odrzucić w obliczeniach rok do roku. Tak więc, podczas gdy nagłówki o podwyżkach stóp odruchowe reakcje rynków, perspektywa długoterminowa powinna obracać się wokół utrzymujących się ujemnych stóp realnych” – powiedział O’Connell.

Chociaż rynki nadal wyceniają znaczne podwyżki stóp w okresie letnim, O’Connell zauważył, że nadal istnieje duża niepewność co do tego, jak plan banku centralnego dotyczący zmniejszenia bilansu będzie pasował do obecnej polityki pieniężnej.

W tym miesiącu Rezerwa Federalna zaczęła zmniejszać swoje saldo o 47,5 miliarda dolarów. Do września zacznie zmniejszać swój bilans o 95 miliardów dolarów.

„Zacieśnienie daje naturalną dynamikę rentowności obligacji i jest z pewnością możliwe, że może to pozwolić Fedowi na mniej agresywne podnoszenie stóp procentowych, niż dyskontowały rynki obligacji”, powiedział O’Connell. „Tak więc podstawowe parametry finansowe nadal wspierają złoto, ale rynki zawodowe nadal nie angażują się w żadnej wielkości”.

Przed decyzją Rezerwy Federalnej jest piątkowy raport Indeksu Cen Konsumpcyjnych. Ekonomiści spodziewają się, że dane pokażą, że presja inflacyjna osiągnęła szczyt. Pozostaje jednak pytanie, jak szybko ceny ostygną.

Według konsensusu prognoz ekonomiści spodziewają się wzrostu rocznej inflacji zasadniczej o 8,2%, nieznacznie w dół od szczytu z marca na poziomie 8,5%. Oczekuje się, że roczna inflacja bazowa, która pomija ceny żywności i energii, wzrośnie o 5,9%, w porównaniu z 6,2% w kwietniu.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany