Cena złota wyniesie średnio około 1830 USD w 2022

0 23

Cena złota wyniesie średnio około 1830 USD w 2022 roku i będzie to nowy rekord uważa Metals Focus.

Marcowy poziom złota powyżej 2000 USD może stanowić szczytowy poziom cen tego metalu szlachetnego – jedna z firm badawczych widzi trudniejsze warunki w drugiej połowie, ponieważ presja inflacyjna słabnie, a banki centralne nadal zaostrzają politykę monetarną.

W swojej prognozie cen złota na 2022 r. analitycy z brytyjskiej firmy zajmującej się badaniami metali szlachetnych Metal Focus powiedzieli, że spodziewają się, że ceny złota wyniosą średniorocznie około 1830 USD za uncję, co byłoby rekordowo wysoką średnią ceną. Komentarze pojawiają się, gdy ceny złota znajduje się na stosunkowo neutralnym terytorium, około 1850 USD za uncję.

Chociaż w drugiej połowie roku rynek złota stoi przed pewnymi wyzwaniami, analitycy twierdzą, że nadal pozostaje on ważnym, bezpiecznym aktywem dla inwestorów.

Chociaż coraz bardziej jastrzębi Fed, rosnący dolar i szersza wyprzedaż aktywów ważyły ​​na złocie, cena na początku czerwca jest bliska poziomu z początku roku, przewyższając akcje i obligacje” – napisał Neil. Meader, dyrektor ds. złota i srebra w Metals Focus w raporcie.

Patrząc na drugą połowę roku, Metals Focus powiedział, że chociaż wzrosło ryzyko i niepewność na rynku, spodziewają się, że Rezerwa Federalna zaprojektuje łagodne lądowanie dla gospodarki, gdy inflacja zacznie się ochładzać, a wzrost gospodarczy pozostanie zdrowy.

Analitycy stwierdzili, że takie środowisko będzie wpływać na ceny złota.

„W miarę wzrostu stóp procentowych i spadku inflacji spodziewamy się, że realne stopy procentowe i dochody znacząco wzrosną w drugiej połowie, wywierając presję na cenę złota” – powiedział Meader.

Jednak Metals Focus widzi ograniczone spadki dla złota, ponieważ metal szlachetny będzie nadal osiągał lepsze wyniki niż rynki akcji.

„Przy spowolnieniu gospodarczym i uparcie wysokiej inflacji ryzyko stagflacji rośnie, podczas gdy inne zagrożenia systemowe są obfite. Powinno to nadal zachęcać wielu inwestorów do dywersyfikacji w kierunku złota, zwłaszcza że jego cena koryguje się i zachęca do polowania na okazje” – powiedział Meader.

„W związku z tym spodziewamy się dwucyfrowych spadków dla akcji, obligacji wysokodochodowych i prawdopodobnie również obligacji o ratingu inwestycyjnym”.

Patrząc na fundamentalne perspektywy złota, Metals Focus spodziewa się, że nadwyżka strukturalna metalu szlachetnego wzrośnie w tym roku o 37%. Wzrost będzie spowodowany spadkiem popytu o 2%, ponieważ blokady COVID-19 w Chinach nadal wpływają na biżuterię i fizyczny popyt na kruszce. Jednocześnie relatywnie wysokie ceny zwiększą podaż o 2%, przy czym wzrośnie zarówno produkcja górnicza, jak i recykling.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany