Rośnie globalny popyt na srebro

0 84

Globalny popyt na srebro prawdopodobnie wzrośnie w następnej dekadzie, napędzany przez nowe technologie, takie jak pojazdy elektryczne i energia słoneczna. Wraz z rosnącym popytem na nowe technologie w połączeniu z fizycznym popytem inwestycyjnym, rynek srebra odnotował deficyt 237,7 Moz w 2022 r., co stanowi rekord wszech czasów.

Prognozuje się, że w 2023 roku popyt przemysłowy na srebro wzrośnie o 4% względem nowego rekordowego poziomu. Jednak według Silver Institute wydobycie spadnie w ciągu najbliższych pięciu lat. W tym scenariuszu oczekuje się, że nowe kopalnie będą odgrywać ważną rolę w zaspokajaniu popytu.

Obecnie 10 największych na świecie niezagospodarowanych złóż srebra zawiera 984 Moz (milionów uncji). Na czele rankingu znajduje się projekt Cordero firmy Discovery Silver w Meksyku:

Cordero znajduje się w stanie Chihuahua w Meksyku, jednym z najbardziej płodnych regionów produkcji srebra na świecie. Oczekuje się, że po uruchomieniu produkcji stanie się jedną z trzech największych kopalni srebra na świecie.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany