Rosnąca dynamika dolara amerykańskiego wspiera niedźwiedzie na złocie

0 83

Rosnąca dynamika dolara amerykańskiego wspiera niedźwiedzie na złocie i niższe ceny w przyszłym tygodniu

Nieustanny wzrost dolara amerykańskiego do 20-letnich maksimów odbija się na rynku złota, ponieważ ceny przygotowują się do zakończenia tygodnia w pobliżu najniższego punktu od kwietnia 2020 r.

Niezwykła dynamika dolara i rosnące rentowności obligacji przesunęły nastroje wśród analityków z Wall Street na stronę niedźwiedzi. Jednocześnie inwestorzy detaliczni są nieco bardziej optymistyczni, że ceny mogą wzrosnąć w przyszłym tygodniu, zgodnie z najnowszą ankietą Kitco News Weekly Gold Survey.

W tym tygodniu w ankiecie przeprowadzonej przez Kitco News na Wall Street wzięło udział w sumie 19 specjalistów rynkowych. Dziesięciu analityków, czyli 53%, stwierdziło, że w przyszłym tygodniu będą mieli nastawienie niedźwiedzie w stosunku do złota. Jednocześnie sześciu analityków (32%) stwierdziło, że spodziewają się wyższych cen w najbliższym czasie, a trzech (16%) neutralnych dla metalu szlachetnego.

Po stronie detalicznej w ankietach internetowych wzięło udział 963 respondentów. Łącznie 469 wyborców, czyli 49%, uważa że cena złota wzrośnie. Kolejne 341, czyli 35%, przewiduje, że spadnie. Pozostałych 153 wyborców, czyli 16%, uważa, że ceny pozostaną bez zmian.

Nastroje wśród inwestorów detalicznych poprawiły się w porównaniu z poprzednim tygodniem, ponieważ sentyment niedźwiedzi ma lekką przewagę. Grudniowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio kosztowały 1655,70 USD za uncję, co oznacza spadek o prawie 1,7% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Ankieta Kitco Gold

Wall Street

Byki 32%

Niedźwiedzie 53%

Neutralnie 16%

VS

Ulica

Byki 49%

Niedźwiedzie 35%

Neutralnie 16%

To był niestabilny tydzień dla rynku złota, ponieważ metal szlachetny zdołał utrzymać krytyczne poziomy wsparcia nawet po tym, jak Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 75 punktów bazowych i zasygnalizowała, że ​​stopa funduszy federalnych może osiągnąć szczyt powyżej 4,5% w przyszłym roku.

Wielu analityków twierdzi, że złoto jest w stanie wytrzymać agresywną politykę pieniężną amerykańskiego banku centralnego, ponieważ zagrożenie recesją wciąż rośnie. Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że nie wie, czy działania banku centralnego wepchną amerykańską gospodarkę w recesję, ale dodał, że konsumenci powinni spodziewać się bólu, ponieważ do schłodzenia inflacji potrzebny jest niższy wzrost.

Analitycy stwierdzili, że groźba recesji stworzyła pewien początkowy popyt na złoto. Jednak nastroje te zostały przytłoczone zmiennością na światowych rynkach walutowych, ponieważ funt brytyjski odnotował największy spadek cen od 2016 r., Kiedy naród głosował za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Wyprzedaż nastąpiła po tym, jak kanclerz Kwasi Kwarteng ujawnił nowy budżet rządu, w którym zobowiązania wydatków wahają się od 36 do 45 miliardów funtów w ciągu najbliższych czterech lat podatkowych. Inicjatywa masowych wydatków zostanie spłacona nowym długiem.

„Dzisiejszy komunikat pokazuje, że w tej chwili dolar amerykański jest jedyną opcją, a to będzie nadal utrudniać złotemu kruszcowi” – powiedział Phillip Streible, główny strateg rynkowy w Blue Line Futures.

To nie tylko złoto; analitycy zauważają, że dominację dolara amerykańskiego można odczuć w szerokiej wyprzedaży w całym sektorze surowcowym.

Chociaż na rynku wciąż panuje pewien optymizm, ponieważ wielu uważa złoto za wyprzedane na obecnych poziomach, wiele byków postrzega każdy wzrost jako krótkoterminową korektę.

„Z pewnością zobaczymy korektę na obligacjach, których rentowność 10-letnich wzrośnie o 33 pb w ciągu zaledwie jednego tygodnia, podczas gdy dolar, znacznie wyższy, bawi się obszarem wykupienia”, powiedział Ole Hansen, szef strategii surowcowej w Saxo Bank.

Chociaż Hansen jest uparty na złocie w najbliższym czasie, dodał:

„Nie będzie dłuższego powrotu do zdrowia dopóki nie osiągniemy szczytu jastrzębi, potencjalnie jeszcze za kilka miesięcy”.

Marc Chandler, dyrektor zarządzający Bannockburn Global Forex, powiedział, że widzi krótkoterminowe odbicie w miarę konsolidacji rentowności obligacji. Dodał jednak, że obserwuje, czy wsparcie na poziomie 1650 USD może się utrzymać.

„Przerwa w tym możemy zobaczyć 1600-1620 dolarów”, powiedział.

„Może być za wcześnie, aby myśleć o znaczącej depresji w złocie”.

Wielu analityków ma negatywny wpływ na złoto, ponieważ spodziewają się, że dolar amerykański może nadal rosnąć.

„W piątek dolar osiągnął najwyższy poziom od maja 2002 r., mimo że został mocno wykupiony z technicznego punktu widzenia. Jeśli dolar osłabi się w przyszłym tygodniu, złoto może zwyżkować”, powiedział Darin Newsome, prezes Darin Newsom Analysis.

„Ale dopóki to się nie stanie, będę nadal podążał za pierwszym prawem dynamiki Newtona zastosowanym do rynków: rynek z trendem pozostanie w tym trendzie, dopóki nie zadziała na niego zewnętrzna siła. A na razie trend dolara jest zwyżkowy.”
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany