Rezerwa Federalna odmówiła przedstawienia danych dotyczących zagranicznych zasobów złota

0 9

Kilka tygodni po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell uchylił się od odpowiedzi na pytania kongresmena dotyczące zagranicznych zasobów złota banku centralnego, Fed odmówił również zastosowania się do wniosku Freedom of Information Act o udostępnienie dokumentacji dotyczącej takich zasobów.

Brak przejrzystości Rezerwy Federalnej pojawia się wśród doniesień, że kraje usuwają swoje złoto i inne aktywa z USA w następstwie bezprecedensowych zachodnich sankcji nałożonych na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę. Według ankiety Invesco z 2023 r., „znaczny odsetek” banków centralnych wyraził zaniepokojenie tym, jak USA i ich sojusznicy zamrozili prawie połowę rosyjskich rezerw złota i walutowych o wartości 650 miliardów dolarów.

Headline USA złożył wniosek FOIA do Fed o dokumentację odzwierciedlającą ilość złota, jaką Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku przechowuje obecnie w swoim skarbcu, a także dokumentację odzwierciedlającą udział własnościowy, jaki każdy z banków centralnych / klientów rządowych FRBNY ma w tym złocie. Wniosek FOIA dotyczył również dokumentacji dotyczącej zasobów złota Fed przed inwazją Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Rezerwa Federalna postanowiła odrzucić wniosek FOIA w środę.

FED:

„Pracownicy Rady skonsultowali się z pracownikami Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku („Bank Rezerwy”) i zostali poinformowani, że takie zapisy, jeśli istnieją, byłyby zapisami Banku Rezerwy, a zatem nie podlegałyby zasadom Rady dotyczącym dostępności informacji”

Headline USA pracuje nad odwołaniem.

W międzyczasie zwolennicy zdrowego pieniądza potępiają brak przejrzystości Fed.

Chris Powell, sekretarz-skarbnik Gold Anti-Trust Action Committee:

„Po prostu przerzucają odpowiedzialność na nowojorski Fed. FRB mógłby uzyskać dane od New York Fed, gdyby chciał, a następnie mógłby je udostępnić, gdyby chciał. Prezes Fed już zasadniczo powiedział przedstawicielowi Mooneyowi, że Fed nie chce ujawniać tych informacji”

Według Stefana Gleasona, dyrektora generalnego Money Metals Exchange, dużego internetowego dealera i depozytariusza metali szlachetnych z siedzibą w Idaho, „Fed nie chce, aby ktokolwiek wiedział, że zagraniczne rządy i inne banki centralne wycofują swoje złoto z wybrzeży Ameryki, ponieważ ujawniłoby to szaleństwo amerykańskiej polityki pieniężnej i zagranicznej”.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany