Produkcja złota w Australii spadła o 9% w trzecim kwartale

0 151

Produkcja złota w Australii spadła o 9% w trzecim kwartale, ale sektor pozostaje silny

Australijski sektor złota pozostaje na solidnych podstawach, nawet jeśli firmy odnotowały niższą produkcję między lipcem a wrześniem, zgodnie z najnowszym raportem firmy Surbiton Associates, konsultantów zajmujących się wydobyciem złota z Melbourne.

Firma badawcza podała, że ​​australijscy górnicy wydobyli 76 ton metalu szlachetnego w trzecim kwartale, co stanowi spadek o 9% w porównaniu z 83 tonami wyprodukowanymi w drugim kwartale. Od początku roku firmy wydobyły z ziemi 235 ton złota.

„Produkcja złota w III kwartale była nieco rozczarowująca, z mniejszą liczbą ton poddanych obróbce i niższymi klasami odzysku, ale australijski sektor złota pozostaje w dobrej kondycji w dłuższej perspektywie” – powiedziała dr Sandra Close, dyrektor Surbiton Associates.
„Niektóre problemy z deszczową pogodą i COVID-19 wpłynęły niekorzystnie na produkcję, ale na szczęście efekty te wydają się powoli ustępować, a wzrost kosztów produkcji zaczyna słabnąć”.

Chociaż ceny złota walczyły przez całe lato, Close zauważył, że ceny złota pozostały dość wysokie w stosunku do dolara australijskiego. Pomimo krótkiego spadku ceny złota pozostały powyżej 2500 USD za uncję w stosunku do dolara australijskiego.

„Podczas gdy cena złota w dolarach amerykańskich spadała przez większą część 2022 r., cena dolara australijskiego pozostawała stosunkowo stabilna, pomimo zwykłej zmienności, średnio około 2600 dolarów australijskich za uncję. Niezależnie od obaw dotyczących ceny złota w dolarach amerykańskich, po raz kolejny słabszy australijski dolar skorzystał na cenie złota w ujęciu lokalnym” – podała firma w komunikacie prasowym.

Podczas gdy australijska produkcja złota może być niestabilna w ujęciu miesięcznym i kwartalnym, Close zauważył, że sektor odnotował niezwykły wzrost w ciągu ostatnich czterech dekad.

Close właśnie opublikowała swoją drugą książkę na temat australijskiego sektora złota w swojej najnowszej książce, Australia’s Greatest Gold Boom, która analizuje wzrost sektora w latach 2001-2021.

„Niewiele osób, w tym związanych z branżą lub inwestorami, zdaje sobie sprawę, że w ciągu ostatnich 40 lat produkcja złota w Australii wzrosła z mniej niż 20 ton do około 315-320 ton rocznie” – powiedział Close.
 „W tym czasie wyprodukowano około 9500 ton złota. Jest to ważny składnik naszego eksportu i zysków z wymiany walut, przy czym złoto obecnie generuje około 26 miliardów dolarów australijskich rocznie”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany