Złoto i srebro spadają, gdy USDX odbija się od nocnego minimum

0 57

Złoto i srebro spadają, gdy USDX odbija się od nocnego minimum

Ceny złota i srebra są niższe i zbliżają się do swoich dziennych minimów w poniedziałek handlowy w USA. Metale odczuwają presję na sprzedaż, ponieważ indeks dolara amerykańskiego wzrósł po solidnym spadku w ciągu nocy. Istnieją również obawy o globalny popyt na metale, ponieważ niepokoje w Chinach, drugiej co do wielkości gospodarce świata, prawdopodobnie jeszcze bardziej osłabią wzrost gospodarczy tego kraju. Lutowe złoto spadło ostatnio o 11,10 USD do 1757,90 USD, a marcowe srebro o 0,474 USD do 21,135 USD.

Rynek jest bardzo niespokojny i nerwowo rozpoczyna tydzień handlowy z powodu niepokojów społecznych w Chinach związanych z surową polityką zerowego Covida. Raporty mówiły, że w ciągu weekendu w Chinach odbyły się demonstracje. To największy pokaz niezadowolenia od czasu protestów na placu Tiananmen w 1989 roku. Chiny są drugą co do wielkości gospodarką świata i najbardziej zaludnionym narodem. Konsekwencje geopolityczne i gospodarcze dalszej eskalacji protestów i ewentualnego stłumienia przez władze chińskie byłyby ogromne. Jeśli jednak sytuacja się nasili, należy szukać lepszych i bardziej bezpiecznych schronień niż srebro i złoto.

Inne ważne wydarzenia na rynku w tym tygodniu to przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella w środę po południu oraz raport Departamentu Pracy o zatrudnieniu w USA w piątek rano.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś wzrost indeksu dolara amerykańskiego po solidnym spadku w nocy. Ceny ropy naftowej Nymex są słabsze, ale dobrze wypadły w ciągu nocy od 10-miesięcznego minimum i wynoszą około 75,75 USD za baryłkę. Rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej USA wynosi obecnie 3,69%.

Technicznie rzecz biorąc, lutowe ceny kontraktów terminowych na złoto zanotowały spadki na dziennym wykresie słupkowym. Byki na kontraktach terminowych na złoto mają niewielką ogólną, krótkoterminową przewagę techniczną, ale muszą wkrótce pokazać nową moc, aby ją utrzymać. Kolejnym celem cenowym byków jest doprowadzenie do zamknięcia powyżej solidnego oporu na listopadowym maksimum wynoszącym 1.806,00 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1700,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum na poziomie 1778,50 USD, a następnie na poziomie 1790,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poziomie 1750,00 USD, a następnie na najniższym poziomie z zeszłego tygodnia na poziomie 1733,50 USD.

Marcowe byki kontraktów terminowych na srebro mają niewielką ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Ceny na dziennym wykresie słupkowym znajdują się w niestabilnym trzymiesięcznym trendzie wzrostowym. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na listopadowym maksimum wynoszącym 22,50 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 19,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum 21,815, a następnie na 22,00. Następne wsparcie jest widoczne na 21,00 USD, a następnie na najniższym poziomie z zeszłego tygodnia na poziomie 20,79 USD.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany