Złoto na ścieżce do 2000 USD i srebro do 25 USD do drugiej połowie 2023

0 230

Złoto na ścieżce do 2000 USD i srebro do 25 USD do drugiej połowie 2023 – Bank of America

Według perspektyw Bank of America 2023 inwestorzy metali szlachetnych będą musieli być trochę cierpliwi, ponieważ złoto i srebro mogą mieć trudne chwile w pierwszej połowie Nowego Roku.

Jednak według oficjalnych prognoz banku Gold nadal jest na solidnej ścieżce do 2000 USD.

W środę w prezentacji seminariów internetowych Michael Widmer, strateg ds. Towaru dla Bank of America, powiedział, że chociaż jest optymistą na złocie w przyszłym roku, nie spodziewa się wyższych cen do co najmniej drugiego kwartału roku.

„W najbliższym czasie będzie to trudne środowisko dla złota” – powiedział w swojej prezentacji.
 „Obecne wiatry są mało przychylne, aż Fed nie zmieni podejścia na mniej jastrzębie. Niezależnie od tego, odległość od agresywnych wędrówek w 2023 nie jest duża. Druga połowa 20213 roku powinna przywrócić nowych nabywców na rynek”.

Chociaż rynek złota nadal odnotowuje zdrowy popyt fizyczny, Widmer zauważył, że popyt inwestycyjny jest największym czynnikiem wpływającym na krótkoterminowe działania cenowe. Dodał, że obecne środowisko makroekonomiczne nie zachęciło inwestorów do trzymania metalu szlachetnego.

„Dane sugerują, że zainteresowanie niekomercyjne trwa od około połowy poziomu widocznego na rynku byków 2020”-powiedział.

Choć oczekuje się, że akcja cenowa będzie w pierwszej połowie roku, Bank of America spodziewa się dramatycznego odwrócenia koła fortuny na złocie, gdy Rezerwa Federalna przestaje podnieść stopy procentowe. Bank widzi ceny złota średnio 2000 USD za uncję w trzecim i czwartym kwartale przyszłego roku.

Patrząc na 2024, Bank of America widzi, że ceny złota ze średnią ceną 2 086 USD za uncję.

Widmer dodał, że podstawowa niepewność, która spowodowała ceny złota powyżej 2000 USD na początku tego roku, pozostaje niewzrószona. Napięcia geopolityczne pozostają zwiększone, inflacja pozostaje trwałym zagrożeniem gospodarczym, a kryzys energetyczny grozi popchnięciem globalnej gospodarki do recesji.

„Gdy Rezerwa Federalna przestanie podnosić stopy procentowe, powinien istnieć dobry rynek dla złota” – powiedział.

Jeśli chodzi o, kiedy Rezerwa Federalna zaprzestanie podnoszenia stóp, Bank of America widzi stopę  od 5,00% do 5,25% do marca.

Jednocześnie ekonomista Bank of America oczekuje, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe do grudnia przyszłego roku.

Wraz ze złotem Bank of America jest również optymistą na srebrze, a ceny spodziewane są do 25 USD za uncję do trzeciego kwartału i pozostaną podwyższone do 2024 roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany