Prawie połowa rosyjskich rezerw złota i walut została zamrożona

1 203

W związku z atakami militarnymi na Ukrainie, na Rosję nałożone zostały bezprecedensowe sankcje, a dokładniej na jej system korporacyjny i finansowy. Rosja spodziewa się pomocy ze strony Chin, a w ostatnim czasie oba kraje zacieśniły współpracę.

Anton Siluanow – rosyjski minister finansów powiedział, że nałożone przez kraje zachodnie sankcje zamroziły około 300 z 640 miliardów dolarów, które Rosja posiada w swoich rezerwach złota i walut.

W niedzielę (13.03) Rosja powiedziała, że Chiny pomogą podnieść się jej gospodarczo, po wymierzonych ciosach sankcjami, które jak twierdzi zamroziły prawe połowę jej rezerw złota i walut obcych.

„Część naszego złota i rezerw walutowych mamy w walucie chińskiej, w juanach. I widzimy, jakie naciski wywierają na Chiny kraje zachodnie, aby ograniczyć wzajemny handel z Chinami. Oczywiście, istnieje presja, aby ograniczyć dostęp do tych rezerw (…). Myślę jednak, że nasze partnerstwo z Chinami pozwoli nam utrzymać dotychczasową współpracę, a nawet ją zwiększyć w warunkach zamykania się rynków zachodnich.”

~minister finansów Anton Siluanov

Siluanov powiedział także, że Rosja wywiąże się z zobowiązań państwowych i spłaci ruble swoim dłużnikom, zanim rezerwy państwowe nie zostaną odmrożone.

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping spotkali się w Pekinie 4 lutego i ogłosili strategiczne partnerstwo, które ich zdaniem ma na celu przeciwdziałanie wpływom USA, opisując je jako przyjaźń bez granic.

Reklama 742,6×120
1 komentarz
  1. Historia napisał

    „’Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping spotkali się w Pekinie 4 lutego i ogłosili strategiczne partnerstwo,” – trzy tygodnie po podpisaniu tegoż partnerstwa nastąpiła agresja Rosji na Ukrainie. W pamiętnym dla Polaków roku 1939 Mołotow podpisał pamiętne „partnerstwo strategiczne” z niemcami i tydzień później Herr Hitler ze swymi niemieckimi hordami napadł na Polskę. Potem sojusze odwróciły się po dwu latach. To jeszcze zobaczymy jaki numer Rosji wywiną podstępni azjaci z Pekinu i czy Rosja zostanie ograna tak jak niegdyś niemiecki Herrenvolk . Mowa Putina w dniu 1 IX 2009 w nawiązaniu do dzisiejszej „operacji wojskowej”, czyli mówiąc językiem normalnym wojny układa się bardzo ciekawie, włącznie z tym co nastąpiło 6 miesięcy i 10 dni później w Bramie Smoleńskiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany