Rynek złota w Chinach po inwazji Rosji na Ukrainę

0 28

Ostatnie dni doprowadziły do sporego boomu na handel złotem w Chinach. Przez wzrost światowych cen złota po konflikcie rosyjsko-ukraińskim wielu chińskich posiadaczy tego kruszcu ruszyło do sklepów w celu sprzedaży, z drugiej strony było sporo osób, którzy decydowali się na zakup z myślą o dalszych wzrostach.

„Niektórzy inwestorzy złota przyszli ostatnio do mojego sklepu, aby sprzedać jednego do dwóch kilogramów złota”

~jeden z handlarzy złotem w Pekinie o nazwisku Zhang.

Takich sprzedawców jak Zhang jest bardzo wielu i na pewno żaden z nich nie narzeka na brak klientów w ostatnich dniach po gwałtownych ruchach na rynku „bezpiecznej przystani”.

Dyrektor centrum handlowego w Guangzhou, w południowych Chinach – Dai Chongye powiedział, że jeden z inwestorów sprzedał 11,2 kg złota w jednym z punktów sprzedaży na terenie centrum handlowego, za łączną kwotę 4,2 miliona juanów (660 000 USD).

Analitycy potwierdzają mocną korelację ceny złota i niestabilnego środowiska globalnego, nie dziwne ponieważ inwestorzy traktują złoto jako bezpieczna opcja, wydaje się stosunkowo stabilne i można je wykorzystać do zabezpieczenia się przed ryzykiem. Inwestorzy są także ostrzegani przez ekspertów, by inwestować ostrożnie i myśleć długoterminowo.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany