Poszukiwania złota w kosmosie

0 18

Współczesna elektronika zależy od stałych dostaw metali szlachetnych niektóre firmy uważają, że wkrótce pozyskiwanie ich z kosmosu może być tańsze i lepsze dla środowiska.

Od telefonów komórkowych po samochody elektryczne, współczesna elektronika jest wytwarzana z cennych minerałów zebranych w staromodny sposób, czyli poprzez wydobywanie ich z ziemi. Teraz poszukiwanie metali zmierza w stronę gwiazd.

Matt Gialich, założyciel i dyrektor generalny AstroForge:

„Naszą wizją jako firmy jest całkowite wyeliminowanie wydobycia metali szlachetnych z Ziemi. Jest to niezwykle szkodliwe dla środowiska”

AstroForge z siedzibą w Kalifornii uważa, że do końca dekady jej statki kosmiczne będą przywozić około 2200 funtów rafinowanych metali szlachetnych na misję.

Matt Gialich:

„Naprawdę skupiamy się na jednej grupie pierwiastków zwanych metalami z grupy platynowców. Jest to sześć pierwiastków, których nie tylko nasze społeczeństwo potrzebuje każdego dnia, ale szczerze mówiąc, są one również warte dużo pieniędzy”

Obecnie jednak wiele prywatnych firm pracuje nad tym, by science fiction stało się faktem.

Należąca do NASA misja OSIRIS-REX pokazała już, że jest w stanie przechwycić asteroidę i sprowadzić jej fragmenty z powrotem na Ziemię. Teraz misja NASA Psyche jest w drodze, aby zbadać całkowicie metalową asteroidę, która kiedyś mogła być jądrem planety. Dotrze ona do celu w lipcu 2029 roku.

Matt Gialich:

„Myślę, że to wielka gorączka kosmicznej platyny. Jeśli uda nam się dotrzeć w kosmos, zmienimy historię. I będziemy nadal próbować i wykonywać te misje, dopóki nie odniesiemy sukcesu lub nie zbankrutujemy”.

Istnieją tysiące asteroid o potencjale wydobywczym. AstroForge nie chce zdradzić, która z nich jest jej celem, ale twierdzi, że chce być pierwsza w wielkiej kosmicznej gorączce metali.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany