FED wzbudza optymizm i złoto ustanawia nowy rekord

0 16

Złoto odnotowało nowy rekord wszech czasów, ponieważ popyt inwestorów na metale wzrósł w związku z rosnącym optymizmem, że Stany Zjednoczone obniżą stopy procentowe w tym roku.

Kruszec podskoczył aż o 1,1%, osiągając 2 440,59 USD (3 283,48 USD) za uncję wraz z początkiem tygodnia, przekraczając poprzedni dzienny rekord osiągnięty w kwietniu. Inwestorzy zwiększyli w swój optymizm ze względu na to, że Rezerwa Federalna może obniżyć koszty pożyczek już we wrześniu.

Dolar amerykański spadł, a obligacje skarbowe wzrosły w zeszłym tygodniu, po tym jak dane opublikowane 15 maja pokazały, że inflacja w kwietniu spadła bardziej niż oczekiwano. Stanowiło to wsparcie dla metalu szlachetnego, który nie płaci odsetek i jest wyceniany w dolarach amerykańskich.

Fundusze hedgingowe handlujące kontraktami terminowymi Comex zwiększyły bycze zakłady na złoto do trzytygodniowego maksimum w ubiegłym tygodniu, zgodnie z najnowszymi danymi Commodity Futures Trading Commission.

Ryzyko geopolityczne w Rosji i na Bliskim Wschodzie ponownie pojawiło się po tym, jak ukraiński atak dronów na małą rosyjską rafinerię wstrzymał działalność w niedzielę, podczas gdy tankowiec płynący do Chin został trafiony pociskiem Houthi na Morzu Czerwonym w sobotę. Metale szlachetne należą do aktywów, które zwykle korzystają z popytu na bezpieczne przystanie.

Indeks Bloomberg Dollar Spot Index był płaski, po spadku o 0,7% w zeszłym tygodniu do najsłabszego poziomu od ponad miesiąca. Srebro, pallad i platyna wzrosły.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany