Perth Mint otrzymuje pozytywną ocenę od LBMA

0 80

Mennica Perth nadal jest w dobrych księgach największej na świecie giełdy metali szlachetnych, ale musi poprawić swoje systemy zarządzania.

London Bullion Marketing Association zakończyło przegląd operacji rafinerii po twierdzeniach ABC’s Four Corners na temat zgodności mennicy z zasadami prania brudnych pieniędzy i programu rozcieńczania złota, który działał w latach 2018-2021.

Program ujawnił, że w 2021 roku mennica odkryła, że sprzedała na Shanghai Gold Exchange złoto, które nie spełniało surowych standardów czystości tej giełdy. Od tego czasu ujawniono, że problem wynikał z tego, że złoty kruszec zawierał wyższe poziomy srebra niż akceptowane przez SGE. LBMA rozpoczęła kontrolę mennicy, aby ustalić, czy nadal spełnia ona kryteria odpowiedzialnego kierowania złotem, które pozwalają jej uzyskać akredytację „rafinatora z dobrą listą dostaw”.

„Po zakończeniu tego procesu przeglądu incydentów, Perth Mint pozostaje rafinerem z dobrej listy dostaw”
„LBMA nie znalazła żadnych przypadków niezgodności z zasadą zerowej tolerancji”.

Oświadczenie LBMA mówi, że przegląd obejmował obszerne dyskusje z rafinatorem, audytorem i uczestnikami rynku.

LBMA stwierdziła, że aspekty systemów zarządzania mennicy wymagają wzmocnienia i wprowadziła „plan działań naprawczych”, który zostanie poddany kontroli przez audytora zewnętrznego. Szef Perth Mint Jason Waters powiedział, że rafineria jest zobowiązana do przepracowania planu.

Jason Waters:

„The Perth Mint rozpoczął kompleksowy, w pełni finansowany program, aby naprawić nasze procesy przeciwdziałania praniu pieniędzy i zapewnić najlepsze praktyki we wszystkim, co robimy”
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany