Orbex uruchomił rynek dla uwierzytelnionych metali pochodzących z recyklingu

0 22

Orbex jest globalnym rynkiem, który ułatwia handel towarami środowiskowymi i twierdzi, że zabezpieczył „jedną z największych” dostaw odzyskanego metalu żelaznego w Ameryce Północnej, a także dostęp do 2% światowych rynków aluminium i miedzi pochodzących z recyklingu.

Firma stosuje certyfikat pochodzenia (COO) dla wszystkich metali wtórnych, które są przedmiotem transakcji za pośrednictwem nowego rynku, który według Orbex zawiera szczegółowe informacje na temat dowodu pochodzenia i pochodzenia materiałów.

Thomas Buchar, dyrektor generalny Orbex:

„Orbex napędza bardzo potrzebne zmiany, wprowadzając wreszcie uznawaną na całym świecie standaryzację na ogromnym rynku, który do tej pory pozostawał niewykorzystany i niezakłócony”.

Orbex opracowuje standardy i procesy uwierzytelniania w ramach inicjatywy open-source w niezależnym organie normalizacyjnym non-profit OASIS Open. Firma twierdzi, że pomagają one firmom podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące zaopatrzenia, optymalizować raportowanie emisji ESG i uzasadniać referencje środowiskowe dla interesariuszy.

„Orbex jest pierwszym elementem krytycznej infrastruktury handlowej i pozostanie oryginalnym i najbardziej zaufanym źródłem metali wtórnych. Z niecierpliwością czekamy na przyszłość, w której będziemy mogli zaoferować szeroką gamę uwierzytelnionych towarów środowiskowych”.

Orbex, wspierany przez firmę SA Recycling zajmującą się recyklingiem i przetwarzaniem metali, planuje rozszerzyć swoją działalność na inne towary środowiskowe, takie jak tworzywa sztuczne i substancje organiczne pochodzące z recyklingu.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany