Jeden z największych producentów złota na świecie zainwestuje 540 milionów dolarów w argentyńską kopalnię

0 152

Newmont Corp., największy na świecie producent złota, planuje zainwestować łącznie 540 milionów dolarów, aby przedłużyć funkcjonowanie kluczowej kopalni w Argentynie, poinformował rząd.

Projekt ma przedłużyć działalność Cerro Negro w prowincji Santa Cruz do 2034 r., podał rząd w środowym oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. Firma z Denver potwierdziła później inwestycję, mówiąc, że oczekuje się, że zwiększy produkcję do ponad 350 000 uncji od 2024 r. i zapewni platformę do dalszych poszukiwań i dodatkowych ekspansji.

Oświadczenie Newmont:

„Newmont pozostaje zaangażowany w rozbudowę operacji wydobywczej Cerro Negro w Argentynie wraz z rozwojem okręgów Marianas i Eastern”

Przyszłe koszty kapitałowe rozwoju, nie wliczając w to tego, co już zostało zaangażowane w projekt, szacowane są na 350 mln USD i 450 mln USD.

W ubiegłym roku Cerro Negro wygenerowała ponad 500 milionów dolarów eksportu, co czyni ją najważniejszą kopalnią w Santa Cruz. W jej skład wchodzą trzy działające kopalnie podziemne i dwa złoża w fazie rozwoju, a także pięć innych złóż.

Podczas gdy protekcjonistyczne nastawienie Argentyny i politycznie niestabilna przeszłość nadal sprawiają, że jest to trudne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej, kraj ten szuka sposobów na zwiększenie atrakcyjności rozwoju ogromnych złóż i przyciągnięcie większej ilości twardej waluty.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany