Napad na międzynarodowym lotnisku Toronto Pearson

0 24

Według kanadyjskiej policji, na międzynarodowym lotnisku Pearson w Toronto skradziono złoto o wartości ponad 20 milionów dolarów. Obecnie policja nie ujawnia wielu informacji w obawie, że mogą one utrudnić śledztwo.

Kontener przewożący złoto dotarł na międzynarodowe lotnisko Pearson w Toronto wczesnym wieczorem 17 kwietnia. Według Sky News, w kontenerze znajdowało się ponad 1,6 tony złota, ale inne raporty mówią, że policja musi jeszcze odsłonić rzeczywistą ilość. Nie podano również nazwy linii lotniczych i samolotu, który przewoził ładunek, ponieważ informacje te mogłyby skomplikować śledztwo.

Kontener, w którym znajdowało się złoto, został wyładowany z samolotu i przewieziony do magazynu cargo na lotnisku, gdzie został skradziony. Policja nie wierzy, że było to profesjonalne uderzenie, ale nadal prowadzi śledztwo.

Stephen Duivesteyn, rzecznik prasowy:

„Uważamy, że jest to odosobniony incydent. Dlatego dla podróżujących, którzy są zaniepokojeni przyjazdem i wylotem, nie powinni mieć żadnych obaw. Nie uważamy, że jest to sprawa bezpieczeństwa publicznego”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany