Chiny nadal zwiększają swoje rezerwy

0 42

Rezerwy złota w Chinach wzrosły do ​​66,76 mln uncji na koniec kwietnia, z 66,5 mln uncji na koniec marca, jak pokazały w ubiegłą niedzielę dane Państwowej Administracji Walutowej.

CHINY powiększyły swoje rezerwy złota szósty miesiąc z rzędu, banki centralne na całym świecie powiększają swoje zasoby złota w obliczu rosnącego ryzyka geopolitycznego i gospodarczego.

Chiny zwiększyły w kwietniu swoje zasoby złota o około 8,09 ton, wynika z danych Państwowej Administracji Walutowej z niedzieli (7 maja). Całkowite zapasy wynoszą obecnie około 2076 ton, po tym jak kraj zwiększył rezerwy o około 120 ton w ciągu pięciu miesięcy do marca.

Banki centralne zakupiły w ubiegłym roku duże ilości złota, aby zdywersyfikować aktywa, a także chronić rezerwy przed wpływem osłabiającego się dolara amerykańskiego i szalejącej inflacji. Według Światowej Rady Złota, podczas gdy napływy zmniejszyły się w pierwszym kwartale 2023 r., wolumeny nadal były na historycznie wysokim poziomie. Do największych nabywców należały Singapur, Chiny i Turcja. 

Nienasycony apetyt na złoto pomógł cenom osiągnąć niemal rekordowy poziom, gdy rynki niepokoją się spowalniającą gospodarką USA i oznakami utrzymującego się napięcia kredytowego. Zagrożenia geopolityczne wynikające z coraz bardziej kruchych stosunków chińsko-amerykańskich również zwiększają atrakcyjność złota jako bezpiecznej przystani.

Niedawne szaleństwo zakupów w Chinach, które rozpoczęło się w listopadzie, jest pierwszym od 10-miesięcznego okresu, który zakończył się we wrześniu 2019 r. Wcześniej ostatnia fala napływów zakończyła się pod koniec 2016 r.

Z danych wynika, że ​​rezerwy walutowe Chin na koniec kwietnia wzrosły do ​​3,2048 bln USD (66,76 mln uncji), czyli o 20,9 mld USD (66,5 mln uncji) więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Rezerwy złota w Chinach wzrosły do ​​66,76 mln uncji na koniec kwietnia, z 66,5 mln uncji na koniec marca, jak pokazały w niedzielę dane Państwowej Administracji Walutowej.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany