Możliwe, że cena złota spadnie poniżej 1700 USD w przyszłym tygodniu

0 148

Niedźwiedzie nastroje wskazują na spadek ceny złota poniżej 1700 USD w przyszłym tygodniu

Rosnące niedźwiedzie nastroje wśród analityków z Wall Street i inwestorów z Main Street wskazują na to, że złoto w najbliższym czasie spadnie poniżej 1700 dolarów za uncję. Podobnie uważają również uczestnicy ankiety Kitco News Weekly Gold Survey.

Nastroje na rynku złota pogorszyły się w ciągu kilku tygodni, ponieważ inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna agresywnie podniesie stopy procentowe w celu obniżenia inflacji. W tym środowisku realne stopy kapitalizacji wzrosły wraz z dolarem amerykańskim, tworząc dwa główne problemy dla metalu szlachetnego.

Złoto spadło w tym tygodniu do niemal rocznego minimum, gdy dolar amerykański osiągnął parytet z euro po raz pierwszy od 20 lat równy 1/1. Analitycy twierdzą, że chociaż złoto spadło do 1700 $, na rynku nie nastąpiła żadna poważna kapitulacja.

Frank McGee, dealer metali szlachetnych w Alliance Financial, powiedział, że spodziewa się, że ceny złota spadną, ponieważ coraz więcej traderów będzie zmuszonych do likwidacji swoich tracących pozycji w złocie.

Jim Wyckoff, starszy analityk techniczny w Kitco.com, zauważył, że perspektywy techniczne pokazują, że niedźwiedzie kontrolują rynek w najbliższym czasie.

„Wykresy są w pełni niedźwiedzie”, powiedział.

W tym tygodniu w ankiecie Kitco News wzięło udział 16 analityków z Wall Street. Wśród uczestników, trzech analityków, czyli 19%, uważa, że ceny złota wzrosną w najbliższym czasie. W tym samym czasie sześciu analityków, czyli 50%, uważa, że spadną, a pięciu analityków, czyli 31%, miało w przyszłym tygodniu neutralną opinię na temat metalu szlachetnego.

Tymczasem w internetowych ankietach na Main Street oddano 1107 głosów. Spośród nich 441 respondentów, czyli 40%, oczekiwało, że złoto wzrośnie w przyszłym tygodniu. Kolejne 458, czyli 41%, powiedziało że spadnie, podczas gdy 208 wyborców, czyli 19%, było neutralnych w swoich oczekiwaniach w najbliższym czasie.

W tym tygodniu nie tylko poprawiły się nastroje wśród inwestorów detalicznych, ale także udział w ankiecie osiągnął najwyższy poziom od miesiąca, co wskazuje, że coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na rynek.

Podczas gdy na rynku panuje silny niedźwiedzi sentyment, niektórzy analitycy nie są jeszcze gotowi, aby zrezygnować z cennego metalu.

Niektórzy analitycy twierdzą, że złoto powinno się odbić, ponieważ jest technicznie wyprzedane.

„Krótkoterminowo, kontrakt sierpniowy jest mocno wyprzedany. Jeśli kontrakt utrzyma się w czwartek na najniższym poziomie 1695 USD w piątek, może on zwyżkować w przyszłym tygodniu” – powiedział Darin Newsom, prezes Darin Newsom Analysis.

„Ponadto dolar amerykański wydaje się być krótkoterminowo przegrzany i może nieco osłabić się w przyszłym tygodniu”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany