Mississippi znosi podatek od sprzedaży złota i srebra

0 19

19 kwietnia za sprawą gubernatora Tate Reevesa, Mississippi stało się 43. stanem w kraju, który zniósł podatek od sprzedaży fizycznych złotych, srebrnych, platynowych i palladowych monet i kruszców.

Senacka ustawa 2862, sponsorowana przez senatora Juana Barnetta (D-34), przeszła z Senatu w pełnym składzie głosami 52-0 i przepłynęła przez Izbę Reprezentantów głosami 115-0. Data wejścia w życie to 1 lipca 2023 roku.

Tegoroczny wysiłek legislacyjny, wspierany przez Sound Money Defense League, Money Metals Exchange oraz dealerów i inwestorów w stanie Mississippi, opierał się na wieloletniej kampanii. Inni kluczowi zwolennicy w legislaturze Mississippi to Rep. Jody Steverson (R-4), Rep. Jill Ford (R-73) i Sen. Chad McMahan (R-6).

Opodatkowanie wszystkich zakupów metali szlachetnych stało się w Stanach Zjednoczonych przestarzałą, a nawet kontrowersyjną praktyką. Tylko siedem stanów nadal się w nią angażuje.

Każdy z sąsiadów Missisipi – Alabama, Luizjana, Kentucky i Tennessee, zaprzestał już opodatkowania metali monetarnych. Wcześniej ostatnie Tennessee zniosło ten podatek w 2022 roku, a Arkansas i Ohio zlikwidowały go w 2021 roku. A dodatkowe stany mogą uchwalić własne zwolnienia w tym roku.

Podatek od sprzedaży złota i srebra w Mississippi zniechęcał obywateli do ochrony swoich oszczędności przed dewaluacją dolara – lub skłaniał ich do szukania opcji poza stanem.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany