Mennica Królewska wprowadza na rynek najnowsze monety bulionowe

0 31

Mennica Królewska wprowadziła na rynek najnowsze monety bulionowe z serii 2024 Britannia Bullion.

Najnowsze monety obejmują edycje o wadze 1 kg srebra, 1/4 uncji srebra, 1/10 uncji srebra i 1 uncji platyny. Dołączają one do pełnych złotych edycji i srebrnej edycji o wadze 1 uncji, które zostały wydane we wrześniu i były pierwszymi, które pojawiły się w ofercie na 2024 rok.

Tradycyjnie monety bulionowe są popularne zarówno wśród inwestorów, jak i kolekcjonerów i stanowią alternatywę dla przechowywania metali szlachetnych w sztabkach.

Britannia, najbezpieczniejsza wizualnie moneta bulionowa na świecie, ma cztery wizualne zabezpieczenia, dzięki którym klienci mogą zweryfikować autentyczność produktu, obracając go w świetle.

Od czasu jej pierwszego wprowadzenia w 1987 r. Britannia od dawna widnieje na brytyjskich monetach i jest flagową monetą bulionową Mennicy Królewskiej. Rzeźbiarz Philip Nathan, który stanął przed wyzwaniem stworzenia oszałamiającego wcielenia Britannii dla nowej monety bulionowej, stworzył projekt.

Andrew Dickey, dyrektor ds. metali szlachetnych w Mennicy Królewskiej:

„Inwestorzy i kolekcjonerzy mogą teraz dodać do swoich portfeli edycje o wadze 1 kg srebra, 1/4 uncji srebra, 1/10 uncji srebra i 1 uncji platyny z gamy kruszców Britannia 2024. Wyróżniająca się zaawansowanymi zabezpieczeniami i tradycyjnym wzornictwem, Britannia jest atrakcyjna zarówno dla doświadczonych inwestorów, jak i entuzjastów, którzy chcą wzbogacić swoje portfele o ponadczasową inwestycję”.

Na początku 2024 r. dostępne będą srebrne monety bulionowe Britannia o wadze 10 uncji i platynowe monety bulionowe o wadze 1/10 uncji, a także monety o wadze 1 kg.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany