Bank Centralny Egiptu ujawnia wzrost rezerw złota do poziomu 8,25 miliarda dolarów

0 40

W czwartek Centralny Bank Egiptu (CBE) ujawnił znaczny wzrost rezerw złota w kraju, osiągając 8,258 mld USD pod koniec listopada. Liczba ta oznacza wzrost z 8,098 mld USD na koniec października 2023 r., co wskazuje na znaczny wzrost o 160 mln USD w ciągu miesiąca.

Raport Banku Centralnego podkreślił również wzrost rezerw walutowych, rejestrując 26,879 mld USD na koniec listopada, w porównaniu z 26,635 mld USD na koniec października. Wzrost ten pokazuje pozytywny trend w egipskich zasobach walut obcych.

Ogólne rezerwy walutowe Egiptu również odnotowały wzrost w listopadzie, wynosząc 35,173 mld USD, nieco więcej niż 35,102 mld USD w październiku, o 71 mln USD. Wzrost ten podkreśla solidność egipskiej strategii finansowej i zarządzania gospodarczego.

Portfel rezerw walutowych Egiptu składa się z szeregu kluczowych walut światowych, w tym dolara amerykańskiego, euro, funta brytyjskiego, jena japońskiego i juana chińskiego. Alokacja w tych walutach jest strategicznie zarządzana w oparciu o ich odpowiednie kursy wymiany i stabilność na światowych rynkach, z zastrzeżeniem bieżących korekt zgodnie z polityką Banku Centralnego.

Ogłoszenie Banku Centralnego o wzroście rezerw złota i walut obcych odzwierciedla strategiczne podejście Egiptu do stabilności gospodarczej. Podejście to obejmuje utrzymanie silnej i zdywersyfikowanej bazy rezerw, podkreślając zaangażowanie kraju w odporność gospodarczą.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany